Geri Dön
GündemALES ne zaman? 2018 ALES sınav tarihi...

ALES ne zaman? 2018 ALES sınav tarihi...

ALES ne zaman? Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için başvurular sona erdi. PEki 2018 yılının ALES sınav tarihi ne zaman?

ALES ne zaman? 2018 ALES sınav tarihi...

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için adayla arayışta. 2018 ALES sınav tarihi 6 Mayıs 2018. ALES'e başvuru için geç kalan adaylara yeni tarih duyuruldu. İşte ALES geç başvuru tarihi...

ALES NE ZAMAN?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 6 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak.


RESMİ DUYURU:

2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES İlkbahar Dönemi) 6 Mayıs 2018 tarihinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da (sadece İlkbahar Dönemi Sınavı) uygulanacaktır. Sınav saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2.5 saat) olacaktır. Sınava başvurular, 7– 15 Mart 2018 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta olup Ek’te yer alan kılavuzun başvuru öncesi dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ALES (2018) BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

ADAY BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ!

SAĞLIK DURUMU / ENGEL BİLGİ FORMU İÇİN TIKLAYINIZ!

Otomobilinin anahtarını alamadı! Aileyi komşular kurtardıManavgat'ın Değirmenli Mahallesi'nde saat 01.00'de mahalleliyi uykularında yakalayan yangında Hasan Gardaş, anne ve babasıyla evden çıkıp kaçmak istedi ancak otomobilinin anahtarı içeride kalan ve alevler nedeniyle alamayan aileyi komşuları kurtardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet