Geri Dön
GündemALES saat kaçta başlayacak? ÖSYM'den adaylara uyarı...

ALES saat kaçta başlayacak? ÖSYM'den adaylara uyarı...

ALES için geri sayım başladı. 5 Mayıs Pazar günü yapılacak ALES'e 259 bin 649 aday katılacak. ÖSYM, adaylara sınav ile ilgili son uyarılarda bulundu. Peki, 2019 ALES/1 saat kaçta başlayacak?

ALES saat kaçta başlayacak? ÖSYM'den adaylara uyarı...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 5 Mayıs Pazar günü düzenlenecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2019-ALES/1) 259 bin 649 adayın gireceğini bildirdi.

81 il merkezinde ve KKTC Lefkoşa'da, 87 sınav merkezinde uygulanacak olan sınava toplam 259 bin 649 aday girecek.

Sınavda adaylara 50 sayısal 50 sözel olmak üzere toplam 100 sorunun sorulacak ve soruları cevaplamaları için 150 dakika süre verilecek.

2019 yılında uygulanacak tüm basılı sınavlarda olduğu gibi 2019-ALES/1'de de kimliğini kaybeden adayların mağdur olmaması için sınav yapılan illerde nüfus müdürlükleri sınav günü açık olacak.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALES SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 5 Mayıs'ta uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2019-ALES/1) katılacak adaylara saat 10.00'dan sonra sınav binalarına girişe izin verilmeyeceği uyarısı yapıldı.

Sınav 10.15'te başlayacak.

Adayların, sınava giriş belgesi ile nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekecek.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

5 Mayıs'ta yapılacak olan ALES/1 sonuçlarının ÖSYM takvimine göre 30 Mayıs 2019'da ilan edilmesi bekleniyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Beyin cerrahının parmakları akılalmaz kazada koptuGaziosmanyaşa'da, otomobil kapısı ile kamyonet arasında sıkışan elinin parmakları kopan beyin cerrahı, parmaklarını alarak görev yaptığı hastaneye koştu. İlk müdahalenin ardından kopan parmaklarla birlikte Gebze'deki özel hastaneye götürülen doktor, 16 saat süren operasyon geçirdi. Doktorun parmaklarının yerine dikildiği öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler