Geri Dön
GündemALES sınav giriş belgesi nasıl alınır? ALES/1 ne zaman?

ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır? ALES/1 ne zaman?

2019-ALES/1 Sınav giriş yerleri belli oldu. ÖSYM tarafından duyurulan sınav giriş yerleri adayları arayışa geçirdi. Peki ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır? ALES/1 ne zaman uygulanacak?

ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır? ALES/1 ne zaman?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan ALES sınavları için heyecan dorukta. ALES/1, ALES/2 ve ALES/3 sınav tarihleri belli oldu. İşte ALES adaylarını yakından ilgilendiren o tarihler...

ALES/1 SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/1) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresindenT.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

SINAV GİRİŞ BLGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALES/1 NE ZAMAN?

ALES/1, 5 Mayıs 2019 tarihinde uygulanacak.

ALES/2 NE ZAMAN?

ALES/2, 22 eylül 2019 tarihinde uygulanacak.

ALES/2 başvuru tarihleri: 9-17 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacak.

ALES/3 NE ZAMAN?

ALES/3, 17 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak.

ALES/3 başvuru tarihleri: 17-25 Eylül 2019 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Asistan doktor Ertan İskender'i, güvenlik görevlilerinin gözü önünde bıçaklamışAnkara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor Ertan İskender'in (30), hastası Bayram Nargüler tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı anlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Delil olarak soruşturma dosyasına giren görüntülerde Nargüler'in, odada tartıştıktan sonra dışarı çıkan doktorun peşinden gittiği, yanındaki güvenlik görevlilerinin arasından koşarak da bıçakladığı anlar yer aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler