Geri Dön

ALES sınav giriş yerleri açıklandı! ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES sınavı bu hafta 19 Kasım 2017 Pazar günü yapılacak. Binlerce aday tarafından merak edilen sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı. ALES sınav giriş yeri nasıl öğrenilir? ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES sınav giriş yerleri açıklandı! ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES sınav giriş yerleri ile ilgili ÖSYM'den beklenen son dakika haberi geldi. 2017 ALES sınav giriş yerleri, ÖSYM internet sitesi üzerinden vatandaşların erişimine açıldı. Binlerce öğrenci ALES sınavı giriş yerlerini öğrenmek için sabırsızlanıyor. Peki ALES sınav giriş yerleri nereden öğrenilir?

ALES SINAV GİRİŞ YERİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Not: Yeni yayınlanan yönetmeliğe göre sınav süresi beş yıl süreyle geçerli olacak.

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Sınav giriş belgeleri yayınlandı. ÖSYM'nin resmi internet sitesinin aday işlemleri kısmına T.C. kimlik numaranızı ve aday şifrenizi girerek sınav giriş belgenize ulaşabilirsiniz.

ALES SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

Yeni yayınlanan yönetmeliğe göre 100 soru yöneltiecek 2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı 19 Kasım 2017 tarihinde saat 10.00'da yapılacak ve ALES sınavı için toplam süre 150 dakika olacak.

ALES’te test sayılarında azaltmaya gidildi

Dört test/bölüm sayısı ikiye indirilmiş olup yeni ALES, Sözel ve Sayısal olmak üzere iki bölümden ve testten oluşacaktır. Sözel-I ve Sözel-II ile Sayısal-I ve Sayısal-II testleri ayrımı ortadan kaldırılmıştır.

Yeni ALES'te belirlenen testlerin içeriğine ilişkin de yeni düzenlemeler yapıldı

ALES Sözel Testi; sözcükte, cümlede ve parçada anlam; cümle ve metni tamamlama; kesin yargıya ulaşma, düşünce akışını bozan ifadeyi bulma ve parçada anlam bütünlüğü sağlama gibi başlıklar altıda yer alan soru alanlarından oluşacak.

ALES Sayısal Testi; temel matematiksel işlemler, matematiksel ilişkilerden yararlanma; tekli, ikili ve üçlü problemler ve geometri gibi başlıklar altında yer alan soru alanlarını içerecek. Burada adayların sıralama, çözümleme, analiz etme, yorumlama ve mantıksal akıl yürütme gibi daha çok ileri düşünme becerilerinin ölçülmesi amaçlanmıştır.

İzmir'de silahlı saldırıİzmir'in Karşıyaka ilçesinde, aralarında husumet olduğu ileri sürülen kimliği belirsiz kişi Engin Ekşioğlu'nu(39) iş yerinde tabanca ile vurarak öldürdü. Olayın ardından polis ekipleri, kayıplara karışan cinayet firarisini yakalamak için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber