Geri Dön
GündemALES/2 sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM ALES sınav sonuçları sorgulama ekranı

ALES/2 sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM ALES sınav sonuçları sorgulama ekranı

ALES/2 sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 22 Eylül tarihinde gerçekleştirilen ALES/2 sınav sonuçları ÖSYM tarafından 8 Ekim tarihinde açıklanması bekleniyordu. ÖSYM az önce sonuçların açıklandığı bilgisini adaylar ile paylaştı. ALES/2 sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen adaylar sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulama yapabilecek.

ALES/2 sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM ALES sınav sonuçları sorgulama ekranı

ALES/2 sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 22 Eylül tarihinde gerçekleştirilen ve akademik kariyer hedefleyen adayları yakından ilgilendiren ALES/2 sınav sonuçlarının ÖSYM tarafından 8 Ekim tarihinde açıklanması bekleniyordu. Sonuçları sorgulamak isteyen adaylar sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulanabilecek. 

ÖSYM ALES/2 SINAV SONUÇLARINI AÇIKLADI

22 Eylül 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 04 Ekim 2019 tarihinde saat 09.00'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SINAV SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler