Geri Dön
GündemALES sonuçları tarihi belli oldu mu? ALES soru ve cevapları yayımlandı mı?

ALES sonuçları tarihi belli oldu mu? ALES soru ve cevapları yayımlandı mı?

5 Mayıs Pazar günü yapılan ALES/1 sonrası sınavda ter döken adaylar büyük bir merakla ALES/1 sınav soru ve cevapları ile sonuçları için aramalara başladı. Peki ALES sonuçları tarihi belli oldu mu ve ALES soru ve cevapları yayımlandı mı? İşte merak edilen soruların yanıtları...

ALES sonuçları tarihi belli oldu mu? ALES soru ve cevapları yayımlandı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) 5 Mayıs Pazar günü yapıldı.

Saat 10.15'te başlayan sınavda adaylara 50 sayısal 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru soruldu ve 150 dakika süre verildi.

Sınava katılan adaylar heyecanla sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Sınav soruları ve cevapları da henüz yayınlanmadı. Soruların birkaç gün içerisinde ÖSYM resmi internet adresinde erişime açılması bekleniyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

5 Mayıs'ta yapılacak olan ALES/1 sonuçlarının ÖSYM takvimine göre 30 Mayıs 2019'da ilan edilmesi bekleniyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Polisin 'dur' ihtarına uymayan araçtakiler kaçamadıKayseri'de, polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kiraladıkları hafif ticari araçla kaçmaya çalışan 3 kişi, kovalamaca sonucu yakalandı. Araçtakilerin birinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler