Geri Dön
GündemAlevler hızla yaklaşıyor! Evler boşaltıldı, yatlar ve tekneler açığa demirledi

Alevler hızla yaklaşıyor! Evler boşaltıldı, yatlar ve tekneler açığa demirledi

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 6'ncı gününde, alevlerin ilerlediği Orhaniye Mahallesi’nde marinadaki yatlar ve tekneler, önlem amacıyla açığa demirledi. Marinada bulunan az sayıda kişi ise gece saatlerinde botlarla tahliye edildi. Alevler, Orhaniye ve Hisarönü mahallerinde evleri de tehdit ediyor.

Alevler hızla yaklaşıyor! Evler boşaltıldı, yatlar ve tekneler açığa demirledi

Marmaris'in İçmeler karayolu üzerindeki Armutalan Mahallesi, Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda, 29 Temmuz günü saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yangın nedeniyle İçmeler, Dereözü, Osmaniye, Turunç ve Hisarönü mahallelerindeki vatandaşlar tedbir amacıyla jandarma tarafından tamamen tahliye edildi.

İçmeler Mahallesi'nde ekiplere su taşırken motosikletinin devrilmesi sonucu kaza yapıp alevlerin arasında kalan Şahin Akdemir (25) yaşamını yitirdi. Akdemir'in cenazesi, ailesinin yaşadığı Köyceğiz'in kırsal geçen 30 Temmuz'da Sazak Mahallesi'nde toprağa verildi.

Alevler hızla yaklaşıyor Evler boşaltıldı, yatlar ve tekneler açığa demirledi

MARİNA TAHLİYE EDİLDİ

6’ncı günde alevlerin yaklaştığı Orhaniye ve Hisarönü mahalleri yakınlarındaki yangını söndürme çalışmaları gece karadan arazözlerle devam etti. Orhaniye'deki özel bir marinada bulunan az sayıda kişi, gece saatlerinde botlarla tahliye edildi. Yatlar ise yaklaşan alevler nedeniyle önlem amacıyla mahallenin açıklarına demirledi.

Dağların yamaçlarındaki alevler, rüzgarın da etkisiyle eteklere kadar inip, Orhaniye ve Hisarönü mahallerindeki evleri tehdit etmeye başladı. Günün ilk ışıklarıyla birlikte helikopterlerin de devreye girmesiyle söndürme çalışmaları daha etkin yapılmaya başlandı.

Alevler hızla yaklaşıyor Evler boşaltıldı, yatlar ve tekneler açığa demirledi

YANAN ALANLAR HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Muğla'nın Marmaris ilçesi Hisarönü ve Orhaniye taraflarında devam eden orman yangını, Orman Genel Müdürlüğü'nün insansız hava aracı ile görüntüledi. Havadan çekilen görüntülerde yangının, geniş dağlık arazideki ormanların çeşitli noktalarında devam ettiği görüldü.

Alevler hızla yaklaşıyor Evler boşaltıldı, yatlar ve tekneler açığa demirledi

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul'da 30 iş yerinden hırsızlık yapan şüpheliler yakalandı!İstanbul’da farklı tarihlerde 30 iş yerinden ve otomobillerden hırsızlık yaptıkları belirlenen 1' kadın 3 kişi yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerden 2'si tutuklanırken, biri adli kotrol şartıyla serbest bırakıldı. Hırsızlık anları ise güvenlik kameralarına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler