Geri Dön

Aleyna Çakır raporu tartışmaya neden oldu

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in (21), Ankara Keçiören’de 3 Haziran 2020’de evinde boynunda iple ölü bulunmasıyla ilgili soruşturma kapsamında dava dosyasına giren 9 sayfalık Adli Tıp raporu tartışmaya neden oldu.

Aleyna Çakır raporu tartışmaya neden oldu
PAŞA ALYURT Ankara

Raporda eksiklikler olduğunu savunan Esen ailesinin avukatı Umur Yıldırım, “Aleyna’nın otopsisinde rastlanan sperm ve tırnak parçasında çıkan Y-STR’nin (DNA) aynı erkeğe ait olduğu tespit edilmiştir. Fakat aynı erkeğe ait olduğu tespit edilen sperm ve Y-STR’nin şüpheli Ümitcan Uygun’a ait olup olmadığı araştırılmamıştır. Bu noktada Sulh Ceza Hâkimliği’nden halen izin talep edilmemiştir” dedi.

Esen’in “ası” dışında travmatik tesirle öldüğüne yönelik tıbbi bir bulguya rastlanılmadığı belirtilen rapora, sosyal medyada binlerce kişi isyan etti. Esen ailesi avukatı Yıldırım, Milliyet’e konuştu.

Eksiklikler var

Çakır’ın kesin ölüm sebebinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda, “Aleyna’nın bedeninde ‘ası’ harici olan lezyonların olduğu ama bunun öldürücü olmadığı”nın belirtildiğini kaydeden Yıldırım, “Ölmeden önce vücudunda lezyonların olduğu sabit. Alkolden veya başka bir maddeden zehirlenmediği ve ölüm sebebinin ‘ası’ olduğunu belirlenmiş. Fakat asının, kendisi mi yoksa başkası tarafından mı gerçekleştiği noktasında bir tespit yapılmamıştır” dedi.

 

Torununu kurtarmak için çırpındı! 'Köpek değil canavardı'Ankara'da Gönül Demir, 2,5 yaşındaki torunu Bahar Dağaşan'ı alıp markete gitti. O sırada başıboş gezen pitbull anneanneni yanındaki küçük çocuğa saldırdı. Gönül Demir'in torununun kucağına alarak korumaya çalıştı. Yaklaşık 1,5 dakika süren boğuşma anında pittbull küçük çocuğu bacağından yakaladı. Büyük panik yaşanan saldırı anında çevredekiler, sopalarla köpeği uzaklaştırmaya çalıştı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet