Gündem Altınok duyurdu: Ankara’da su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz

Altınok duyurdu: Ankara’da su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz

29.02.2024 - 17:16 | Son Güncellenme:

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara’nın Polatlı ilçesinde muhtarlar ve oda başkanlarıyla bir araya geldi.

Altınok duyurdu: Ankara’da su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "31 Mart’tan sonra Ankara’da su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz" dedi.

Haberin Devamı

Turgut Altınok, Ankara’nın Polatlı ilçesinde muhtarlar ve oda başkanlarıyla bir araya geldi. Altınok, "Polatlı’ya su geldi mi? Rakibimin haberi yok; 'Polatlı’ya su geldi’ diyor. Aslında kendisinin haberi yok. 'Ankara’da sudan para almayacağım' dedi. Şu an en pahalı suyu tüketiyorsunuz. 31 Mart’tan sonra Ankara’da su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz. Su aboneliği için de 35-50 bin TL fatura gösteriliyor. Biz, köylerden su sayaç parası almayacağız. Köylerde suyun metreküpünü 50 kuruşa düşürüyoruz. Bizim derdimiz Polatlı’mızı kalkındırmak. Polatlı’da köylümüzün ayağı çamura değmeyecek. Çiftçimize 500 litre mazot vereceğiz" dedi.

31 Mart’tan sonra Polatlı'da soğan işleme ünitesi kuracakları sözünü veren Altınok, "Soğuk hava deponuz var mı? 2024'de soğuk hava depomuzu Polatlı’da yapıp hizmete açacağız. Geçen seçimde verdiği sözlerin hiçbirini gerçekleştirmemiş bir belediye başkanı var. Yine otopark problemini de çözeceğiz. Ankaralı musluktan suyunu içecek. Süt ve et fabrikası kuracağız. Ankaralı kendi sütünü, yoğurdunu, tereyağını yiyecek. Doğal yem fabrikası yapacağız. Şu an çiftçimizin en büyük derdi yem maliyeti" diye konuştu.

Haberin Devamı

Programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Altınok, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin borçları arttı. Borçları kadar Ankara'da hizmet yok. Bu kaynaklar geriye gitti. Bunları açıklaması lazım. Göreve geldiğinde belediyenin kaç lira borcu vardı, şimdi ne kadar borcu var? Belediyenin bütün şirketleri batak. Bu şirketlerden kimler ihale aldı? Ankara hak ettiği hizmeti alamıyor" ifadelerini kullandı.

'MOTOKURYE ESNAFIMIZIN YAŞADIĞI SIKINTILARI BİLİYORUZ'

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Polatlı'daki ziyaretlerin ardından Ankara Yük Taşımacılığını Destekleyici Hizmet Verenler Esnaf Odası'nı ziyaret etti. Motokuryelerin günün her saatinde hizmet verdiğini belirten Altınok, "Sizler her an, 7 gün 24 saat hizmet veriyorsunuz. Pandemi oldu ama sizler hizmet vermeye devam ettiniz. Motokurye esnafımızın yaşadığı sıkıntıları biliyoruz" dedi.

Haberin Devamı

'MOTOKURYE DURAĞI YAPACAĞIZ'

Motokuryelerin bekleyeceği bir alan yapacaklarının sözünü veren Altınok, "Sizleri kışın soğukta üşütmeyeceğiz. Sizlere taksi durakları gibi motokurye durakları yapacağız. Siz gece- gündüz vatandaşların taleplerini yerine getiriyorsunuz. Sizlerin oturup dinleneceği yerleri yapacağız. Sadece sözde, seçimden seçime değil. Altınok'un özü de bir sözü de bir" diye konuştu.

Altınok, resmi rakamlara göre motokuryelerin yüzde 40'ının kaza yaptığını hatırlatarak, motokuryelere hızlı gitmemeleri konusunda tavsiyede bulundu. (DHA)