Geri Dön
GündemAltun'dan İsviçre'deki '23 Nisan Festivali' saldırısına tepki

Altun'dan İsviçre'deki '23 Nisan Festivali' saldırısına tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yıllardır bebekleri, çocukları katlederek ya da onları kaçırarak ailelerinden koparan PKK’nın bu defa da İsviçre’de bir çocuk şenliğine saldırması, kanlı terör örgütünün gerçek yüzünün yanı sıra İsviçre için oluşturduğu tehdidi de gözler önüne sermiştir." dedi.

Altun'dan İsviçre'deki '23 Nisan Festivali' saldırısına tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan İsviçre'de düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'ne yönelik saldırıyla ilgili açıklama geldi.

Altun'un Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

Yıllardır bebekleri, çocukları katlederek ya da onları kaçırarak ailelerinden koparan PKK’nın bu defa da İsviçre’de bir çocuk şenliğine saldırması, kanlı terör örgütünün gerçek yüzünün yanı sıra İsviçre için oluşturduğu tehdidi de gözler önüne sermiştir.

İsviçre’deki PKK varlığı, terörün zehirli bir sarmaşık gibi Avrupa’yı sardığını ve bu küresel tehdide karşı çok boyutlu bir mücadelenin zaruretini de bir kez daha ortaya koymuştur.

Ayrım yapmaksızın teröristlerle ve terörizmle kararlı ve etkin bir mücadele yürüten Türkiye, diğer ülkelerden de aynı şekilde küresel teröre karşı gereken güçlü mücadeleyi, gerçekçi iş birliğini ve samimi dayanışmayı görmeyi beklemektedir.