Geri Dön
Gündemİsviçre'de PKK yandaşlarından, Türk vatandaşlarına çirkin saldırı!

İsviçre'de PKK yandaşlarından, Türk vatandaşlarına çirkin saldırı!

İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen "23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali"ne yönelik terör örgütü PKK yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıda en az 6 kişi yaralandı. Saldırıya Türkiye'den tepki geldi.

İsviçre'nin Basel kentinde Türk vatandaşları tarafından bugün de 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe çok sayıda kişi katılırken, terör örgütü PKK yandaşları tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırı esnasında büyük arbede yaşanırken, sayıları 40’a yakın olduğu tahmin edilen PKK’lı saldırganlar, Türk vatandaşlarına önce sözlü olarak hakaret etti daha sonra ise kutlama alanını koruma altına almak için kullanılan demir bariyerleri vatandaşların üzerine attı. Saldırıda en az 6 kişinin yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

İsviçre medyası olayın organize bir saldırı olduğunu duyurdu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İsviçrede PKK yandaşlarından, Türk vatandaşlarına çirkin saldırı

DIŞİŞLERİ'NDEN TEPKİ

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "İsviçre'nin Basel kentinde bugün düzenlen '23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'ne yönelik olarak terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denildi. 

Dışişleri Bakanlığından, İsviçre'de düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'ne yönelik saldırıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada, "İsviçre'nin Basel kentinde bugün düzenlen '23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'ne yönelik olarak terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bir terör örgütünün ve sempatizanlarının Avrupa'nın göbeğinde bir çocuk şenliğini hedef alacak kadar alçalmış olmaları, terör örgütünün çirkin yüzünü uluslararası kamuoyuna bir kez daha göstermiştir. Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu menfur eylemin faillerinin süratle adalete teslim edilerek, hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz" ifadeleri kaydedildi. 


İsviçrede PKK yandaşlarından, Türk vatandaşlarına çirkin saldırı

İsviçrede PKK yandaşlarından, Türk vatandaşlarına çirkin saldırı