Geri Dön

Anıtkabir'deki etkinlikte gerilim

Anıtkabir'deki etkinlik sırasında Beyaz TV ekibine tepki gösterildi. Bazı vatandaşlar, Beyaz TV muhabirinin üzerine su döktü.

Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi, Anıtkabir’de 6 bin kişinin yer alacağı dev bir organizasyonla bugün canlandırılacak. Canlandırmanın ’Dünyanın En Büyük Atatürk Portresi’ olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi hedeflendi. Organizasyon için bugün saat 10.30’dan itibaren Anıtkabir’e giriş yapmaya başlandı. 13 yaşından büyük ve siyah giyimli 6 bin kişi Anıtkabir'de buluştu.

İŞTE O ANLAR

Anıtkabir'de çekim yapan Beyaz TV ekibi, vatandaşlar tarafından protesto edildi. Vatandaşlar çekim yapan Beyaz TV ekibine, "Beyaz TV dışarı" diye slogan attı. Beyaz TV Muhabiri Gencay Ünal'ın Anıtkabir'de mozolenin olduğu bölüme çıkan merdivenlerde anons yaptığı sırada bir grup, protestoyu sürdürdü. Beyaz TV Muhabiri Ünal, yakasındaki Atatürk rozetini göstererek, "ben sizden daha fazla Atatürkçüyüm burdan çıkmayacağım" dedi. Bunun üzerine bazı kişiler, pet şişe ile muhabirin üzerine su döktü. Tepkinin büyümesine üzerine Anıtkabir'de görevli subay ve askerler, Ünal'ı olay yerinden uzaklaştırdı.

Papa, Erbil'deki Franso Hariri Stadyumu'nda ayine katıldıKatoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak'ın Erbil kentindeki Franso Hariri Stadyumu'nda düzenlenen ayine iştirak etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet