Geri Dön
GündemAnkara'da yasaklar kaldırıldı mı, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? İşte Ankara'da kaldırılan yasaklar...

Ankara'da yasaklar kaldırıldı mı, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? İşte Ankara'da kaldırılan yasaklar...

Hafta sonu yaklaşırken başkent Ankara'da en fazla merak edilen konu başlıkları arasında yasakların kaldırılıp kaldırılmadığı sorusu geliyor. 1 Mart'ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nda yerinde karar dönemi uygulanmaya başlanmış ve iller vaka sayılarına göre renk kodlarına ayrılmıştı. Düşük-orta riskli illerde birçok yasak kaldırılırken orta riskli iller sıralamasında yer alan Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı da kaldırıldı. İşte Ankara'da kaldırılan yasaklar...

Ankara'da yasaklar kaldırıldı mı, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? İşte Ankara'da kaldırılan yasaklar...

Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı sorusu bu ilde ikamet eden vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dün akşam gerçekleşrtirilen Kabine Toplantısı'nın hemen ardından açıklanan yeni normalleşme kararlarının ardından 64 ilde yasaklar büyük ölçüde kaldırıldı. Düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir süre daha Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulamasına devam edileceği duyuruldu.

ANKARA'DA BU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Ankara'da bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan covid-19 haritasında Ankara orta riskli iller arasında yani sarı renk kodu ile gösteriliyor.

Ankara'da restoranlar sabah 07:00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteyle faaliyetini sürdürebilecek.

Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak ancak saat 21:00'dan sonra sokağa çıkmak yasak olmaya devam edecek.

Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.

Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitime başlanacaktır. Yüksek ve çok yüksek illerimizde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet