Geri Dön

AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman sona erecek? AÖF 2017

AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri 5 Eylül itibariyle başladı. Eğitimine ikinci bir üniversite diploması eklemek isteyen adaylar AÖF ikinci üniversite için başvurularını 5-16 Eylül tarihlerinde yapabilecek. Başvuular "http://aof.anadolu.edu.tr" adresi üzerinden yapılabilecek.

AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman sona erecek? AÖF 2017

2017-2018 eğitim öğretim yılı için AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri bugün itibariyle başladı. Eğitim hayatına ikinci üniversite diploması da eklemek isteyen adaylar 5-16 Eylül tarihleri arasında kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek. AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri için adaylar "http://aof.anadolu.edu.tr" adresi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştireilecek.

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile merkezi Açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre eğitim öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler, Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere internetten başvurduktan sonra kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere, lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına, ön lisans eğitimi alanlar ön lisans programlarına internetten başvurarak kayıt yaptırabilecek.

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde yabancı dil ile öğretim yapılan programlara kayıt yaptıracak adayların, "Açıköğretim Sistemi Yabancı Dille Öğretim Yapan Programların Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Uygulama Esasları"ndaki koşullardan birini sağlamaları gerekiyor.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

İnternet başvuru işlemleri, "http://aof.anadolu.edu.tr" adresinden 5 Eylül Salı günü saat 09.00'da başlayıp, 16 Eylül Cumartesi günü saat 17.00'de sona erecek. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar, 18 Eylül Pazartesi günü bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilecek. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramayacak. Adaylar, internet başvuru ve kayıt kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kaydolabilecek.

Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye "www.anadolu.edu.tr/acikogretim" adresinin "Duyurular" bölümünden ulaşabilecek. Başvuru ücreti geçen sene 205 TL'ydi. Bu sene ise ne kadar olacak merak ediliyor.

Korkunç iddia! Eşi tarafından odaya kilitlenen kadın balkondan düştüAdana’da uyuşturucu bağımlısı eşi tarafından odaya kilitlenen ve şiddete maruz kalan 20 yaşındaki Fatma, balkondan aşağı düştü. Kayınvalidesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kadını hastaneye kaldırıldı. Öte yandan 3 çocuğu olduğu öğrenilen kadının sağlık durumunun kritik olduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet