Geri Dön

AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

AÖL 2. dönem sınavları 25-26 Temmuz tarihinde gerçekleşti. Sınavın üzerinden yaklaşık 3 hafta geçerken sonuç tarihleri araştırılmaya başlandı. Peki AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Açıköğretim Lisesi sınavları 25-26 Temmuz tarihlerinde yapıldı. Sınavın bitişiyle birlikte sonuç aramaları başladı ve 3. haftaya girilirken aramalar iyice arttı. AÖL takvimini bilmeyenler şimdi AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı takvime göre AÖL sınav sonuçları 17 Ağustos 2020 tarihinde erişime açılacak.

AÖL SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK 2020?

Açıköğretim Lisesi 1. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 24 Ağustos - 9 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

AÖL'DEN DUYURU

Koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle Açık Öğretim Lisesinin merkezi sistemle yapılan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı dönem sınavları ertelenmişti.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için bakanlık makamının, 7327427 sayı ve 02.06.2020 tarihli onayı doğrultusunda, Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden;

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.

Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Yukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde tamamlanacaktır.

Onay için tıklayınız

Kaza yapan sürücüden ilginç cevap! 500 kilometre hızla geliyordumGaziantep’te park yapma hazırlığındaki araca arkadan çarpan otomobilin sürücüsüne çarptığı aracın sahibi "Kaç kilometre hızla geliyordun" diye sorunca "500 kilometre hızla geliyordum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber