Geri Dön
GündemAÖL 2. Dönem sınavları ne zaman yapılacak? Açık lise sınav tarihleri 2021

AÖL 2. Dönem sınavları ne zaman yapılacak? Açık lise sınav tarihleri 2021

Açık Öğretim Lisesi'nin 2. Dönem sınav tarihleri belirlendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından duyurulan tarih, AÖL öğrencilerini meraklandırdı. Peki açık lise sınavları ne zaman? İşte MEB'in belirlediği o günler...

AÖL 2. Dönem sınavları ne zaman yapılacak? Açık lise sınav tarihleri 2021

2020-2021 Eğitim yılının Açık Öğretim Lisesi sınav süreci araştırılmaya devam ediyor. 1. dönem sınavları tamamlanan AÖL'ün 2. dönem sınavları gündeme geldi. Açık lise öğrencileri, aöl sınav tarihleri aramasında bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise AÖL 2. Dönem sınavlarının ne zaman başlayacağını Twitter hesabından duyurdu. Peki AÖL 2. dönem sınavlarına katılabilmek için kayıt yenileme işlemlerinin yapılması gerekiyor mu? İşte AÖL sınav tarihleri ve kayıt yenileme işlemleri hakkında bilinmesi gerekenler...

AÖL SINAV TARİHLERİ 2021/2.DÖNEM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk daha önce yaptığı açıklamada, "1. dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, 2. dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak." ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Selçuk'un Twitter adresinden paylaşımı şu şekilde:

"Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz. I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak. Sınavlar, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimize başarılar diliyorum."

AÖL 2. DÖNEM KAYIT YENİLEME NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

AÖL internet sitesi üzerinden ikinci dönem sınavları ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem Sınavları için kayıt yenileme işlemleri otomatik olarak yapılacaktır.

Öğrencilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

2020/1. Dönem kayıt yenileme ücretini yatıran öğrencilerimizin kayıtları, sistem tarafından otomatik olarak yenilenmektedir. Bazı öğrencilerimiz ise 1 Ocak - 21 Ocak 2021 tarihleri arasında Açık Öğretim Lisesi 2020/2. dönem ilk (yeni) kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için ücret yatırmış olup durumda olan öğrencilerimizin kendi şifreleri ile girdikleri Açık Öğretim Lisesi sisteminden "Öğrenci Genel Bilgileri" sekmesi altında bulunan "Ücret Bilgileri" kısmını kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu ekranda "AÇIK ÖĞR. KUR. (ORTA-LİSE) 2. DÖN. YENİ. KAY. KAYIT YEN." ücreti görülüyorsa öğrencilerimizin otomatik kayıt yenilemesi yapılmayacak olup; 2020/1. Dönemi için ayrıca kayıt yenileme ücretini yatırmaları gerekmektedir.

Ders seçimi ile ilgili olarak;

a- Öğrencilerimiz ders seçimlerini yaparken; öncelikle başarılması gereken o dönemin tüm ortak (zorunlu) derslerini almaları gerekmektedir. İlgili dönemin tüm ortak dersleri alındıktan sonra öğrencilerimizin dönem ders kredilerini seçmeli derslerle 35 (Otuz Beş) krediye tamamlamaları uygun olacaktır.

b- Öğrencilerimizin ders seçimleri kontrol edildiğinde, birçok öğrencimizin 2020/1 dönem sınavı için sadece 1 (Bir) ders seçtikleri görülmektedir. Bu durumdaki öğrencilerimize sistem tarafından otomatik ders ataması yapılmamaktadır.

c- Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından sistem üzerinde zaman zaman öğrencilerimizin bilgi güncelleme iş ve işlemleri yapılmaktadır. Yapılan bilgi güncelleme iş ve işlemleri sonucunda, öğrencilerimizin 2020-1 Döneminde seçmiş olduğu derslerde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu nedenle öğrencilerimizin dönem ders seçimlerinin son durumlarını zaman zaman kontrol etmeleri gerekmektedir.

Rastgele ateş açtığı silahla intihar etti!Trabzon’da rastgele havaya ateş açan, polisler bölgeye gönderilince kendisini karnından vuran S.S. (30), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Öte yandan S.S.’nin ‘Bipolar bozukluk' tedavisi gördüğü öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet