Geri Dön

AÖL sınavları iptal mi, nasıl ve ne zaman olacak? AÖL sınavları ertelendi mi, online mı uygulanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık Öğretim Lisesi'nin 2020-2021 eğitim yılının 1. Dönem sınavlarının 5 - 6 Aralık günlerinde uygulanacağı bildirilmişti. Bugün son dakika haberleri arasında yer alan hafta sonu sokağa çıkma yasağının yaşanacağından dolayı AÖL öğrencileri meraklandı. Peki AÖL sınavları ertelendi mi, iptal mi edildi? İşte Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin öğrenmek istediği bilgiler...

AÖL sınavları iptal mi, nasıl ve ne zaman olacak? AÖL sınavları ertelendi mi, online mı uygulanacak?

Kabine Toplantısı ardından koronavirüse karşı alınan yeni önlemler açıklandı. Bu önlemler arasında cumartesi ve pazar günlerinde tamamen sokağa çıkma yasağının uygulanacağı duyuruldu. Hafta sonu sınavlara katılım sağlayacak öğrenciler ise meraklandı. AÖL sınavları de hafta sonu uygulanacak sınavların arasında bulunuyordu. Peki AÖL sınavları ertelendi mi, iptal mi edildi?

AÖL SINAVLARI ERTELENDİ Mİ?

Açık Öğretim Lisesi'nin 5-6 Aralık tarihlerinde uygulanacak sınavları ertelendi.

MEB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günü yapılacak olan açık öğretim ortaokulu ve lisesi sınavları ile Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavı, Covid-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir. İlgili sınavların takviminde yapılacak düzenlemeler, ayrıca duyurulacaktır.

 

 

 

Guatemala’da askeri polis ile göçmenler arasında arbedeGuatemala’da askeri polis ile ABD'ye gitmeye çalışan göçmenler arasında arbede yaşandı. Askeri polis, göçmenlere gaz bombası ve cop ile müdahale etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet