Geri Dön

AÖL sınavı ne zaman, AÖL ek sınav hangi tarihte? MEB 2020-2021 AÖL 1. dönem sınav giriş belgesi

Açık Öğretim Lisesi (AÖL)'de eğitimlerine devam eden öğrenciler, 'AÖL birinci dönem sınav giriş belgeleri ne zaman yayımlanacak?' aramasını yapıyor. Lise eğitimini açıktan tamamlamak isteyenlerin tercih ettiği AÖL sınavları ise MEB tarafından düzenleniyor. 2020 AÖL sınav tarihleri...

AÖL sınavı ne zaman, AÖL ek sınav hangi tarihte? MEB 2020-2021 AÖL 1. dönem sınav giriş belgesi

AÖL 2020-2021 sınav takvimi, açık lise öğrencilerinin araştırdığı konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda açık liseye ilgi oldukça arttı ve AÖL sınavları da yoğun olarak araştırılanlar arasına girdi. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak yürütülen AÖL ara ve final sınavları için tarih netleşti. 

AÖL 1. DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

Açık lisedeki öğrencilerin beklediği AÖL birinci dönem sınav tarihi sonunda MEB tarafından açıklandı. Buna göre, Açık Öğretim Lisesi sınavları 5 - 6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacak.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI MI?

2020-2021 AÖL 1. dönem sınav giriş yerleri henüz belli olmasa da belgeler, 2 Aralık Çarşamba günü erişime açılacak. AÖL sınav yerleri AÖL. gov.tr adresinden öğrenci şifre ve T.C kimlik numarasıyla öğrenilecek.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

MEB tarafından düzenlenen açıköğretim lise sınavları 2020 yılında 5 - 6 Aralık'ta gerçekleşecek ve sonuçlar da 28 Aralık 2020 Pazartesi adaylara sunulacak.

 

 

Muharrem İnce'den flaş açıklama! CHP'den istifa edecek mi?Memleket Hareketi kurucusu Muharrem İnce, CHP'deki iki vekilin mektup tartışmaları ile ilgili CNN TÜRK'e açıklamalarda bulundu. İnce, CHP yönetimine mektup yazan Mehmet Ali Çelebi ve Hüseyin Avni Aksoy'la görüştüğünü söyledi. İnce, CHP'den istifa edip etmeyeceğine ilişkin "1 Mart'ta önemli bir açıklama yapacağım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet