Geri Dön
GündemApartmanda 'erkeklik' kavgasına dava! 27 yıla kadar hapis...

Apartmanda 'erkeklik' kavgasına dava! 27 yıla kadar hapis...

Küçükçekmece’de bir apartman WhatsApp grubunda çıkan, “erkeklik” tartışmasında avukat Osman Karakuş’u beyzbol sopasıyla darp eden Murat Yaraşır hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından 27 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı. İddianamede şüpheli Yaraşır’ın, Osman Karakuş’un baş bölgesine ve vücudunun çeşitli yerlerine defalarca vurarak, “Seni öldüreceğim” diye bağırdığı anlatıldı. Karakuş’un aldığı darbelerin de öldürücü nitelikte olduğu iddianamede belirtildi.

Damla GÜLER / İSTANBUL İstanbul Küçükçekmece’de yaşayan avukat Osman Karakuş aynı apartmanda oturduğu Murat Yaraşır’ın ev sahibinin avukatlığını yapıyordu. Ev sahibi, kiracısı Murat Yaraşır ile sorun yaşayınca, Karakuş’a vekalet vererek tahliye davası açmasını istedi. Alınan bu kararın ardından Karakuş ve Yaraşır arasında tartışmalar yaşanmaya başladı. Yaşanan tartışma apartmanın WhatsApp grubundan da devam edince ikili otoparkta buluşmaya karar verdi. Buluşmaya beyzbol sopasıyla giden Yaraşır, Karakuş’u darp etti. Gözaltına alınan Murat Yaraşır ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ancak olay anına ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından yeniden gözaltına alınan Yaraşır, bu kez çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

“ADAM OLAN YÜZÜME SÖYLER”

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Murat Yaraşır hakkında yürütülen soruşturma önceki günlerde tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, şüpheli Yaraşır ve müşteki Osman Karakuş arasında önceye dayalı bir husumet olduğu anlatıldı. Osman Karakuş’un açtığı tazminat davasına ilişkin belgeleri whatsapp grubundan atmasıyla tartışmanın başladığı anlatılan iddianamede, “Bunun üzerine şüpheli, ‘bizimle ilgili konuları buradan paylaşan ve toplantıya katılmamak için bahaneler üreten kişiye herkesin içinde söylüyorum. Adam olan çıkar yüzüme söyler. Erkeklik, adamlık başkalarının arkasından konuşup sonra kaçan kişi değildir..’ şeklinde saygınlığı rencide edici ve hakaret içerikli mesajlar gönderdiği..” ifadeleri kullanıldı.

“GARAJDA KAPIŞALIM”

Bu mesaj üzerine Osman Karakuş’un da, “Adamsan, erkeksen ben aşağı ineceğim. Çık apartmanın garajında kapışalım var mısın?” dediği anlatılan iddianamede bu mesajlaşma üzerine tarafların aşağı indiği anlatıldı. Şüpheli Murat Yaraşır’ın burada elinde bulunan beyzbol sopasıyla Karakuş’un özellikle baş bölgesine ve vücudunun çeşitli yerlerine defalarca vurduğu anlatılan iddianamede, şüphelinin bağırarak “Seni öldüreceğim” dediği belirtildi.

“ÜZERİNE DÜŞÜNCE SOPA KAFASINA DEĞDİ”

Çevredekilerin tepki göstermesi üzerine Murat Yaraşır’ın eylemine son verdiği anlatılan iddianamede tarafların ifadelerine de yer verildi. Müşteki Osman Karakuş ifadesinde, Yaraşır’ın elinde uzun bir bıçak olduğunu söylediği, bıçağı gördükten sonra da kendisini arabanın arkasına attığını söyledi. Öte yandan şüpheli Murat Yaraşır ise ifadesinde darp niyetiyle aşağı inmediğini, yanında sopa götürmediğini, sopanın Karakuş tarafından getirildiğini söyledi. Önce müştekinin sopa ile kendisine saldırdığını anlatan Yaraşır, kendisini korumak için sopayı aldığını bu sırada Karakuş’un üzerine düşmesi nedeniyle sopanın müştekinin kafasına değdiğini söyledi.

“DARBELER ÖLDÜRÜCÜ NİTELİKTE”

Alınan tanık beyanları ve incelenen güvenlik kamerası görüntüleri sonrası sopanın Murat Yaraşır tarafından getirildiği belirtilen iddianamede Osman Karakuş’un aldığı darbelerin öldürücü nitelikte olduğu ve yaralanan bölgelerin hayati bölge olduğunun sabit olduğu belirtildi. İddianamede şüpheli Yaraşır’ın “kasten öldürmeye teşebbüs”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından 16 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.