Geri Dön
GündemAracın frenleri çalışıyordu!

Aracın frenleri çalışıyordu!

Dizi çekimleri sırasında trafik kazasında hayatını kaybeden asistan Selin Erdem’in ölümüne ilişkin davanın ikinci duruşmasında aracın çekilme işlemini yapan Bülent Bostancı tanık olarak dinlendi

Aracın frenleri çalışıyordu!

“Arka Sıradakiler” isimli dizinin setinde sanat asistanı olarak çalışan Selin Erdem’e (27) çarparak ölümüne neden olduğu ileri sürülen şoför İdris Fırat’ın yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü. İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık İdris Fırat ile şikâyetçiler Hacer, Musa, Sema ve Serkan Erdem ile davaya müdahillik talebinde bulunan Türkiye Sinema Emekçileri Sendikası (SES) adına avukat Dicle Matur Çökelek katıldı.
Duruşmada tanık Bostancı, “Ben çalışma sırasında yardımcı olması için itfaiyeyi de çağırdım. Hatta aracın üzerine ben çıktım. Halatın boşalması için aracı çalıştırdım. Aracın normal freni ve el freninin çalışır durumdaydı” dedi. Sanık Fırat ise, ilk duruşmada aracı park etmek istediği sırada frenin tutmadığını öne sürmüştü.

Tahliyesi reddedildi
Tutuklu sanık İdris Fırat’ın avukatı Ahmet Cem Fırat da aracın freninin boşalması nedeniyle kazanın meydana geldiği yönünde dosyada tanık beyanlarının olduğunu, tanıkların da çağrılarak olay yerinde keşif yapılmasını talep etti ve sanığın tahliyesini istedi. Hâkim, suçun niteliği, sanığın kaçma ve delilleri ortadan kaldırma ihtimalinin devam etmesi gerekçesiyle tutuklu sanık Fırat’ın bu halinin devamına karar verdi.