Geri Dön

Arama çalışması 58 gün sonra yeniden başladı

Tunceli’de, 5 Ocak’tan kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos günü sonlandırılan arama çalışmaları Uzunçayır Baraj Gölü’nde dün yeniden başlatıldı.

Arama çalışması 58 gün sonra yeniden başladı

Baraj gölünün tamamında sürdürülen çalışmalara, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığından 8 personel, 14 dalgıç ve 11 su üstü kurtarma personeli, Deniz kuvvetleri Komutanlığı’ndan 5 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü su altı arama kurtarma biriminden 4 ve Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı’ndan (JÖAK) 3 personel katılıyor. 58 gün sonra yeniden başlatılan arama çalışmalarında, Van Gölü’nde 61 göçmenin hayatını kaybettiği tekne faciasında kullanılan bir taramalı ROW cihazı, 8 bot, 3 su altı arama robotu kullanılıyor.

Emniyet müdürü talimat verdi, kapkaççı yarım saatte yakalandıKahramanmaraş'ta Salih G. (35), bankta oturan D.K.'nin (35) cep telefonunu kapkaç yöntemiyle çalıp, kaçtı. Kadının peşinden koştuğu ama ulaşamadığı Salih G., İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu'nun "Bu şahıs mutlaka yakalanacak. O bölgeden çıkamayacak" talimatıyla yaklaşık yarım saatte polisler ekiplerince yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber