Geri Dön
GündemAskerlik yerleri açıklandı mı? (2000/1) Bedelli askerlik yerleri belli oldu mu?

Askerlik yerleri açıklandı mı? (2000/1) Bedelli askerlik yerleri belli oldu mu?

Askerlik yerleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Şubat ayında askere gidecekler günbegün askerlik yerlerini araştırıyor. Tam tarihi bilmeyenlerin şu sıralar sıklıkla sorduğu soru "Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?" şeklinde...

Askerlik yerleri açıklandı mı? (2000/1) Bedelli askerlik yerleri belli oldu mu?

2020 şubat ayında binlerce kişi askere gidecek. Silahaltına gireceklerin heyecan katsayısı giderek artarken ocak ayının kaçında askerlik yerlerinin belli olacağını bilmeyenler zaman zaman "Askerlik yerleri açıklandı mı?" diye soruyor.

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Seçim ve sınıflandırma sonuçları Millî Savunma Bakanlığınca 24 Ocak 2020 tarihinde e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

Seçim ve sınıflandırma sonucunda; yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 30 Ocak 2020 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan ocak celp ve sevk dönemine tabi olanlar 30 Ocak 2020 tarihinde, şubat celp ve sevk dönemine tabi olanlar 26 Şubat 2020 tarihinde, mart celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 19 Mart 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edileceklerdir. 

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Rusya'da üniversitede silahlı saldırı!Russia Today'in son dakika haberine göre, Rusya'nın Perm kentinde bulunan üniversite binasında silahlı bir saldırı meydana geldi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde öğrencilerin canlarını kurtarmak için pencereden atladığı görülüyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner