Geri Dön
Gündem2020'nin ilk celbi: Askerlik yerleri ne zaman açıklanıyor?

2020'nin ilk celbi: Askerlik yerleri ne zaman açıklanıyor?

Askerlik yerlerinin açıklanmasına deyim yerindeyse ramak kaldı. Binlerce kişi heyecanlı bir şekilde nerede askerlik yapacağını öğrenmek istiyor. Tam tarihi karıştıranlar ya da unutanlar sıklıkla "Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?" sorusuna cevap bulmaya çalışıyor. Bedelli askerlik bekleyenlerin de heyecan katsayısı bir hayli fazla...

2020'nin ilk celbi: Askerlik yerleri ne zaman açıklanıyor?

 

Askerlik yerleri için nefesler tutulmuş durumda... Şubat ayında askeri birliklerine teslim olacak olan binlerce kişi nerede askerlik yapacağını araştırıyor. "Askerlik yerleri açıklandı mı? Bedelli askerlik sonuçları belli oldu mu?" sorusu yoğunlaşıyor. İşte detaylar...

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Seçim ve sınıflandırma sonuçları Millî Savunma Bakanlığınca 24 Ocak 2020 tarihinde e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

ASKERLİK SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Seçim ve sınıflandırma sonucunda; yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 30 Ocak 2020 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan ocak celp ve sevk dönemine tabi olanlar 30 Ocak 2020 tarihinde, şubat celp ve sevk dönemine tabi olanlar 26 Şubat 2020 tarihinde, mart celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 19 Mart 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edileceklerdir.

 

 

Yangın kabusu 7. gününde! Kızılçam paniği, herkes oraya koşuyorTürkiye'nin ciğerlerini yakan orman yangınları 7. gününde... Antalya ve Muğla'da devam eden yangınların ardından bazı mahalleler tahliye edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet