Geri Dön

Askerlik yerleri belli oldu mu? Şubat ayında askere gidecekler için askerlik yerleri ne zaman belli olacak?

Bu yıl ilk kez binlerce kişi Şubat ayında vatani görevini yerine getirmek için silahaltına girecek. Şu sıralar vatani görevini yerine getirecek olanlar büyük bir heyecan duyuyor. Ocak ayınında askerlik yerleri açıklanacak. Peki, 2020/1 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Askerlik yerleri belli oldu mu? Şubat ayında askere gidecekler için askerlik yerleri ne zaman belli olacak?

2000/1 askerlik yerleri açıklanma tarihine sayılı günler kaldı. Binlerce kişi askere gitmeden önce askerlik yerlerinin bir an evvel açıklanmasını istiyor.Bedelli askerlik yapacaklar ile 6 ay askerlik yapacak binlerce kişi şimdi "Askerlik yerleri belli oldu mu?" sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Seçim ve sınıflandırma sonuçları Millî Savunma Bakanlığınca 24 Ocak 2020 tarihinde e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

Seçim ve sınıflandırma sonucunda; yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 30 Ocak 2020 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan ocak celp ve sevk dönemine tabi olanlar 30 Ocak 2020 tarihinde, şubat celp ve sevk dönemine tabi olanlar 26 Şubat 2020 tarihinde, mart celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 19 Mart 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edileceklerdir.

Deprem bölgesinde inceleme... Briket ve taşları çamurla bağlamışlar!Türkiye-İran sınır hattında meydana gelen ve Van'da 9 kişinin ölümüne neden olan 5.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan ya da ağır hasar alan konutların çoğunlukla taş ve briketten yığma usülü yapıldığı, bağlayıcı malzeme olarak da çamur kullanıldığı ortaya çıktı. Bölgede araştırma yapan Van Yüzüncü yıl Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Azad Sağlam Selçuk, "Bu yapı malzemelerinden dolayı orta şiddetli ve yıkım yaratması beklenmeyen deprem, ağır yıkımlara sebep oldu. Bir kez daha gördük ki deprem değil deprem yönetmeliğine uygun yapılmayan konutlar öldürüyor"dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber