Geri Dön
GündemAvcılar’da denetim! 03.00’te açık olan restoran mühürlendi

Avcılar’da denetim! 03.00’te açık olan restoran mühürlendi

İstanbul Avcılar’da denetim yapılan restoranda koronavirüs tedbirlerini ihlal eden 11 kişiye 38 bin 159 lira para cezası kesildi. Restoran mühürlendi. Öte yandan dün saat 22.00'de başlatılan denetimler saat 03.00'e kadar devam etti.

Avcılar’da denetim! 03.00’te açık olan restoran mühürlendi

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında halen devam edilen içkili restoranların yüzde 50 kapasite ile 07.00- 21.00 saatleri arasında açık olabileceğini ön gören düzenleme kapsamında denetimlerini dün gece de sürdürdü. 

Dün saat 22.00'de başlatılan denetimler saat 03.00'e kadar devam etti. Merkez Mahallesi Reşatpaşa Caddesi'nde alkollü restoran olarak faaliyet gösteren işletmenin saat 03.00’te açık ve içerisinde 11 kişinin bulunduğu belirlendi.

Bu kişilere bin 593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesine istinaden toplam 38 bin 159 TL idari para cezası kesildi.  İş yeri de mühürlendi.

 

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet