Denetim

Denetim

Son dakika Denetim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Denetim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Denetim haber sayfamızda...

Denetim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.297 denetim haberi bulunmuştur.
Taksiciden bu kez uzun mesafe bahanesi! Ceza kesildi
Taksiciden bu kez uzun mesafe bahanesi! Ceza kesildi Taksim'de taksilere yönelik yapılan denetimde emniyet kemeri takmadığı tespit edilen 2 sürücüye ceza kesildi. Öte yandan bir kadın gideceği yerin uzak olduğu bahane edilerek taksiye alınmadı. Taksi sürücüsünü polise şikayet eden kadın "Beni almayacakmış, gideceğim yer çok uzakmış. Ayazağa'da bir AVM'ye gidecektim" dedi.
28.09.2021Haberler
Taksiciden bu kez uzun mesafe bahanesi! Ceza kesildi
Taksiciden bu kez uzun mesafe bahanesi! Ceza kesildiTaksim'de taksilere yönelik yapılan denetimde emniyet kemeri takmadığı tespit edilen 2 sürücüye ceza kesildi. Öte yandan bir kadın gideceği yerin uzak olduğu bahane edilerek taksiye alınmadı. Taksi sürücüsünü polise şikayet eden kadın "Beni almayacakmış, gideceğim yer çok uzakmış. Ayazağa'da bir AVM'ye gidecektim" dedi.
28.09.2021Gündem
Süt kazanında banyo yapan 2 işçinin davasında tanık işçi: Hiçbir şey hatırlamıyorum
Süt kazanında banyo yapan 2 işçinin davasında tanık işçi: Hiçbir şey hatırlamıyorumKonya'da süt toplama merkezinde, kazanda süt banyosu yaptığı iddia edilen Emre Sayar ile o anları cep telefonuyla kaydedip görüntüleri paylaşan arkadaşı Uğur Turgut'un, 2'şer yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına devam edildi. Tanık olarak dinlenen iş yeri çalışanı Mustafa Coşkun, ''Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum. Sadece imha edilecek süt artığını alırken gördüm. Kazanın içerisinde yerleri temizlemek için kullanılan dezenfektan maddeleri bulunuyor. İş bittikten sonra dökülür'' dedi.
28.09.2021Gündem
Son dakika... 81 ile taksi genelgesi! Yasal işlem yapılacak
Son dakika... 81 ile taksi genelgesi! Yasal işlem yapılacakGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Ticari Taksi Denetimleri Genelgesi' gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, "Polis ekiplerince ticari taksilerin yolcuyu almadığının tespit edilmesi halinde, yolcu ticari taksiye bindirilecek, almamakta ısrar eden ticari taksilere de trafikten men dahil yasal işlem yapılacak" denildi.
28.09.2021Gündem
Bankacılıkta dijital dönüşüm!
Bankacılıkta dijital dönüşüm!Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben 'Finansın Geleceği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Akben, "Son yıllarda artan dijital dönüşüm hızında bankacılık alanında çalışmalar yaptık. 2022 Mart ayında Resmi Gazete’de yayımlanan elektronik bankacılık dönüşümüyle söz konusu yönetmelikte gelişen teknolojilere ilişkin yeni kurallar ve ilkeler getirdik." dedi.
28.09.2021Ekonomi
Temaslı olmasına rağmen parkta oturan genç kız, karantinaya alındı
Temaslı olmasına rağmen parkta oturan genç kız, karantinaya alındıKırıkkale’de temaslı olduğu halde parkta arkadaşı ile oturan Nida Gül T. (17), ailesine teslim edildi. Evde karantinaya alınan Nida Gül T.'in ailesine 4 bin 50 TL ceza kesildi.
28.09.2021Haberler
Ehliyetsiz ve alkollü sürücü cezayı ödemek için kartını alkolmetreye tuttu
Ehliyetsiz ve alkollü sürücü cezayı ödemek için kartını alkolmetreye tuttuBursa’nın İnegöl ilçesinde trafik ekiplerince durdurulan ehliyetsiz ve alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı. Yapılan kontrolde 4.25 promil alkollü olduğu tespit edilen sürücü Soner D.(32), kendisine ceza yazmak isteyen polis ekiplerine “Komiserim sen benim arkadaşım ol” dedi. Toplam 4 bin 38 TL ceza uygulanan sürücü, alkolmetreye kredi kartını temas ettirerek ödeme yapmaya çalıştı.
28.09.2021Haberler
Temaslı olmasına rağmen parkta oturan genç kız, karantinaya alındı
Temaslı olmasına rağmen parkta oturan genç kız, karantinaya alındıKırıkkale’de temaslı olduğu halde parkta arkadaşı ile oturan Nida Gül T. (17), ailesine teslim edildi. Evde karantinaya alınan Nida Gül T.'in ailesine 4 bin 50 TL ceza kesildi.
28.09.2021Gündem
Ehliyetsiz ve alkollü sürücü cezayı ödemek için kartını alkolmetreye tuttu
Ehliyetsiz ve alkollü sürücü cezayı ödemek için kartını alkolmetreye tuttuBursa’nın İnegöl ilçesinde trafik ekiplerince durdurulan ehliyetsiz ve alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı. Yapılan kontrolde 4.25 promil alkollü olduğu tespit edilen sürücü Soner D.(32), kendisine ceza yazmak isteyen polis ekiplerine “Komiserim sen benim arkadaşım ol” dedi. Toplam 4 bin 38 TL ceza uygulanan sürücü, alkolmetreye kredi kartını temas ettirerek ödeme yapmaya çalıştı.
28.09.2021Gündem
İttifaklarda yer alma arayışımız yok
İttifaklarda yer alma arayışımız yokHDP, 2023 seçimlerine yönelik tutum belgesini 11 ilkesel şart üzerinden ve “anahtar konumdayız” vurgusuyla açıkladı.
28.09.2021Siyaset
Güvenli turizmde maliyet tartışması
Güvenli turizmde maliyet tartışmasıPandeminin en sıkıntılı dönemlerinde uluslararası turizm arenasında Türkiye’nin elini güçlendiren ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ için bazı turizmciler maliyeti gerekçe göstererek ‘zorunlu olmasın’ girişimi başlattı.
28.09.2021Ekonomi
Mermer ocağı isyanı
Mermer ocağı isyanı103 mermer ocağının bulunduğu Isparta Sütçüler yöresi halkı içme sularını kirlettiği ve işletmelerin izinli alanların dışında faaliyet yürüttüğü şikâyetiyle TBMM’ye başvurdu... Köylülerin şikayetlerine milletvekilleri de destek verdi. Şikâyetleri değerlendiren TBMM Dilekçe Komisyonu, bölgede bakanlık müfettişlerince idari denetim yapılmasına karar verdi...
28.09.2021Gündem
Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktır
Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktırCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin tüm sorunlarına talip olduklarını belirterek, “‘Efendim CHP’nin hiç kabahati yok muydu?’ diye sorabilirsiniz. Vardı efendim. Kim dedi CHP’nin kabahati yoktu diye? Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, yanlışımız da var ama önemli olan yanlıştan, hatadan, kusurdan, ders çıkarmaktır” dedi.
27.09.2021Siyaset
Dr. İzel Levi Coşkun’un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Kitabı Çıktı!
Dr. İzel Levi Coşkun’un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Kitabı Çıktı!Dr. İzel Levi Coşkun, yıllardır yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Kaleme aldığı Süreklilikten Sürdürülebilirliğe kitabıyla köklü bir şirketin sürdürülebilirlik ekseninde dönüşüm hikayesini anlatan Dr. Coşkun, süreklilik ve sürdürülebilirlik arasındaki 10 temel farkı açıklayarak bu alanda adım atmak isteyen herkese bir kılavuz sunuyor. Ne pahasına olursa olsun şirketlerin devamlılığını sağlamaya çalışan süreklilik yaklaşımından; önce insan ve çevre diyen ve hepimize yaşanabilir bir dünya vadeden sürdürülebilirlik yaklaşımına doğru nasıl bir dönüşüm olabileceğini; pandemiden sonra tüm dünyanın gündemine oturan ve modadan gıdaya, eğitimden yazılıma kadar birçok sektörü dönüştürmeye başlayan sürdürülebilirlik kavramının iş yaşamındaki karşılığını anlatan kitap, konunun derinlemesine anlaşılmasını sağlıyor.
27.09.2021Kültür Sanat
Kabine bugün toplanıyor! Öncelikli gündem: Vaka sayısında artış
Kabine bugün toplanıyor! Öncelikli gündem: Vaka sayısında artışCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak Kabine toplantısının öncelikli gündeminde Kovid-19 günlük vaka sayılarındaki artış var.
27.09.2021Siyaset
‘Gramajda hile var’
‘Gramajda hile var’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gıda ürünlerindeki gramaj hilesi konusunda vatandaşları uyararak, “Piyasaları ve ceplerimizi doğrudan etkileyen bu etik dışı durumlara karşı uyanık olunmalı” ifadesini kullandı.
27.09.2021Ekonomi
Esnaftan fahiş fiyat çıkışı
Esnaftan fahiş fiyat çıkışıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gramajı düşürülen bazı gıda ürünlerinin aynı fiyat üzerinden satıldığını belirterek, "Birçok kalemde vatandaşa gizli zam yansıtılıyor. Ambalajlı ürünlerde gramajlara standart getirilmeli" dedi.
26.09.2021Haberler
Atlı polislerden Maçka Demokrasi Parkı'nda denetim
Atlı polislerden Maçka Demokrasi Parkı'nda denetimAtlı polisler, Maçka Demokrasi Parkı'nda güvenliğin sağlanması ve koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yaptı.
26.09.2021Haberler
Atlı polislerden Maçka Demokrasi Parkı'nda denetim
Atlı polislerden Maçka Demokrasi Parkı'nda denetimAtlı polisler, Maçka Demokrasi Parkı'nda güvenliğin sağlanması ve koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yaptı.
26.09.2021Gündem
Çorum'da maske denetiminde ilginç cevaplar
Çorum'da maske denetiminde ilginç cevaplarÇorum'da polis ekipleri, cadde ve sokaklarda maske denetimi yaptı. Ekiplerin 'Neden maskesiz dolaşıyorsunuz' sorusuna 'Ben yine takıyorum, hiç takmayanlar var' gibi şaşırtan cevaplar verildi.
26.09.2021Haberler
Çorum'da maske denetiminde ilginç cevaplar!
Çorum'da maske denetiminde ilginç cevaplar!Çorum’da polis ekipleri, cadde ve sokaklarda maske denetimi yaptı. Ekiplerin 'Neden maskesiz dolaşıyorsunuz?' sorusuna 'Ben yine takıyorum, hiç takmayanlar var' gibi şaşırtan cevaplar verildi. Maske de dağıtan ekipler, sık sık uyarılarda bulundu.
26.09.2021Gündem
Esnaftan fahiş fiyat çıkışı!
Esnaftan fahiş fiyat çıkışı!Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gramajı düşürülen bazı gıda ürünlerinin aynı fiyat üzerinden satıldığını belirterek, "Birçok kalemde vatandaşa gizli zam yansıtılıyor. Ambalajlı ürünlerde gramajlara standart getirilmeli" dedi.
26.09.2021Ekonomi
Trabzon vakada Rize’yi solladı
Trabzon vakada Rize’yi solladıHaftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul’da 229.92, Ankara’da 343.08, İzmir’de 49.58 oldu. Trabzon ise 538.61 vaka yoğunluğu ile Rize’yi geçti
26.09.2021Gündem
İstanbul'da eğlence mekanlarında gece denetiminin bilançosu
İstanbul'da eğlence mekanlarında gece denetiminin bilançosuSarıyer'de, Beyoğlu ve Bakırköy'de eğlence mekanlarına yönelik yapılan denetimlerde 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olan bir kişi yakalandı. 2 ruhsatsız mekan ve 4 TAPDK belgesiz mekana işlem uygulanırken, mekanlarda konsomatris olarak çalıştığı tespit edilen 7 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 67 kadın ve sigortasız  olarak çalıştırılan 16 kişi işlemler için emniyet müdürlüklerine götürüldü.
25.09.2021Gündem
'Dur' ihtarına uymadı! 50 kilometre sonra yakalandı
'Dur' ihtarına uymadı! 50 kilometre sonra yakalandıBursa'nın Yenişehir ilçesinde, polisin 'dur' ihtarına uymayan sürücü Uğur Z. (31), 50 kilometrelik kovalamacanın ardından İnegöl'de yakalandı. Gözaltına alınan sürücü Uğur Z.'ye toplam 3 bin 179 TL ceza kesildi.
25.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

denetimpolisbursakısa mesafeuzun mesafe

Denetim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.