Geri Dön
GündemAVM’de antika eser müzayedesi

AVM’de antika eser müzayedesi

Onlarca markayı aynı çatı altında buluşturduğu için alışveriş meraklılarının gözdesi olan alışveriş merkezinde (AVM) bir ilk gerçekleştirildi.

AVM’de antika eser müzayedesi

İstanbul’un Anadolu yakasındaki Çekmeköy’de bulunan Metrogarden AVM’de ilk kez bir antika sergisi ve müzayedesi düzenlendi.

‘Yorucuydu’

Ümraniye’de hizmet veren Antik Center, sezonun ilk salon müzayedesini Metrogarden AVM’de gerçekleştirdi. Hazırlıkları haftalar öncesinden başlayan antika sergisi ve müzayedesinde 1700-1800’lü yıllara ait çok sayıda barok, Victorian ve Osmanlı eserleri antika severlerin beğenisine sunuldu.

Antik Center’ın sahibi Cengiz Salih Haliloğulları, sergiyle ilgili şunları anlattı: “Metrogarden AVM yetkililerinin de bizim gibi yenilikçiliğe açık olduğunu gördüm ve bir dizi görüşmelerden sonra AVM’de antika sergisi ve müzayedesi düzenlemeye karar verdik. Bugüne kadar yapılmamış bir şeyi yapmak istedik. Tabii ki bu kadar fazla antika eseri Ümraniye’den Çekmeköy’e taşımak, hem eserler açısından riskliydi hem de yorucu bir süreç gerektiriyordu. Ama biz antika severleri böyle nadide eserlerle buluşturmayı istediğimiz için her şeyi göze aldık ve bir ilke imza atarak AVM’de antika eserler sergisi ve müzayedesini düzenledik. Müzayedeye ilgi gerçekten büyük oldu. Mezata katılmak için gelen antika tutkunlarının yanında, AVM müşterileri de üst katlardan bizi ilgiyle izlemesi tüm yorgunluğumuza değdi.”

Heyecanlı, çekişmeli

1800’ler-1900’lerden kalma ünlü porselen markaları Limoge, Royal Albert, Bavyera fincanlar, tabaklar, bibloların yanında çeşitli Osmanlı eserleri de AVM’deki müzayede ve sergide meraklılarının beğenisine sunuldu.  Zaman zaman çekişmeli geçen müzadeye katılan antika tutkunları, bazı eserler için pey verirken kıyasıya yarıştı.                       

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hafif ticari aracın çarptığı kamyonet devrildiEyüpsultan, TEM Otoyolu Ankara istikametinde seyir halindeki hafif ticari araç henüz bilinmeyen bir nedenle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aynı yönde önünde kamyonete arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonet devrilirken, hafif ticari araç ise savrularak bariyerlere çarpıp durdu. Kazada yaralanan 4 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, uzun araç kuyrukları oluştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler