Antika

Antika

Son dakika antika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan antika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan antika haber sayfamızda...

Antika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.907 antika haberi bulunmuştur.
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri Tablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyor
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyorTürkiye'nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitelerinden birinde, antika değeri taşıyan eserler satışa sunuluyor. El yazması ve altın varaklı Kur'an-ı Kerim'den İncil'e kadar tarihi eserlere satıcılar, 'aile yadigarı' diyerek 250 bin ile 1 milyon 250 bin lira arasında müşteri arıyor. Açıklama kısmında; bazı belgelerin altın varaklı, orijinal ve sayfalarının eksiksiz olduğunu belirten satıcıların alışveriş seçeneği olarak da yalnızca 'yüz yüze görüşerek' seçeneğini tercih etmesi dikkat çekiyor.
24.11.2021Haberler
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyor
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyorTürkiye'nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitelerinden birinde, antika değeri taşıyan eserler satışa sunuluyor. El yazması ve altın varaklı Kur'an-ı Kerim'den İncil'e kadar tarihi eserlere satıcılar, 'aile yadigarı' diyerek 250 bin ile 1 milyon 250 bin lira arasında müşteri arıyor. Açıklama kısmında; bazı belgelerin altın varaklı, orijinal ve sayfalarının eksiksiz olduğunu belirten satıcıların alışveriş seçeneği olarak da yalnızca 'yüz yüze görüşerek' seçeneğini tercih etmesi dikkat çekiyor.
24.11.2021Gündem
6 bin yıllık gizem! Aramızda yaşıyorlar... Türk şaman tek tek anlattı
6 bin yıllık gizem! Aramızda yaşıyorlar... Türk şaman tek tek anlattıGünümüzden 6 bin yıl önce başladığı tahmin edilen şaman inancı, hâlâ etkilerini gösteriyor. Hemen her gün korktuğumuzda ya da sevindiğimizde farkında olmadan şaman geleneklerindeki ritüelleri uyguluyoruz. Peki, binlerce yıldır ayakta kalmayı başaran bu inanışın sırrı ne? Doç. Dr. Ali Faik Demir, "Şaman kavramı yalnızca Orta Asya’ya özgü değil. Latin Amerika, Sibirya, Orta Asya, Afrika’da her yerde yerel rehber diyebileceğimiz şamanlar var. Bunların ortak yönü ise her birinin ritminin olması” diyor. Bir şaman olarak doğduğunu söyleyen Zeynep Deniz Özden ise duyunca çok şaşıracağınız, gizemli şaman adetlerini ve uygulamalarını anlattı.
15.11.2021Gündem
Milyonlarca satıldı! 'Evlat edinilecek otomobil'
Milyonlarca satıldı! 'Evlat edinilecek otomobil'Şirketin başkanı, Traction Avant gibi devrim niteliğinde bir araç çıkartan markadan, bu kez de yine ses getirecek ucuz bir halk otomobili istiyordu. İstediği otomobili de basitçe “şemsiye altında dört tekerlek” diye tanımlıyordu... 2CV, işte bu fikirle ortaya çıktı, ama...
14.11.2021Ekonomi
Dünyada tek! Otomobilin anahtarı altından
Dünyada tek! Otomobilin anahtarı altındanİran'ın başkenti Tahran'da açılan Tarihi Otomobiller Müzesi'nde Rıza Şah ve Nasiruddin Şah gibi eski devlet başkanlarının kullandığı asırlık araçlar sergileniyor.
10.11.2021Otomobil
Apple'ın ilk bilgisayarı 400 bin dolara satıldı
Apple'ın ilk bilgisayarı 400 bin dolara satıldıTeknoloji devi Apple'ın kurucuları Steve Jobs ve Steve Wozniak'ın 1976'da geliştirdiği ilk Apple bilgisayarı ABD'de düzenlenen bir müzayedede 400 bin dolara satıldı.
10.11.2021Dünya
Beğeni topladı
Beğeni topladıBabylons&IAAF Sanat ve Antika Fuarı, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Sarayı ev sahipliğinde gerçekleşti.
10.11.2021Cadde
Gramofona can veren baba-oğul
Gramofona can veren baba-oğul‘Eskiye rağbet olsa bitpazarına nur yağar’ sözünün pek de bir geçerliliği kalmadı artık. Çünkü bitpazarına gerçekten nur yağıyor. Bitpazarlarını yakından takip eden antika ve nostalji meraklıları, eski eşyalara artık evlerinin en güzel köşesinde yer veriyor...
7.11.2021Gündem
400’üncü tablosuyla fuarda
400’üncü tablosuyla fuardaİstanbul sevdasıyla tanınan ressam Nur Ulubil, 400’üncü tablosuyla Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı’na katıldı.
6.11.2021Vitrin
Antika ve NFT bir arada
Antika ve NFT bir aradaTürkiye’de gerçekleşen tek sanat ve antika fuarı bugün kapılarını açıyor. İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda düzenlenecek olan ‘Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı 7 Kasım’a kadar devam edecek.
Selda İnci’den yeni sergi
Selda İnci’den yeni sergiRessam Selda İnci’nin 16’ncı kişisel sergisi ‘İçimden Yansımalar’, yarın başlayıp, 7 Kasım’a kadar İstanbul Kongre Merkezi’nde II. İstanbul Sanat ve Antika Fuarı’nda gerçekleşecek.
2.11.2021Cadde
Tarihin Sanatı Vakt-i Fener sporseverlerle buluşuyor
Tarihin Sanatı Vakt-i Fener sporseverlerle buluşuyor1907 yılından günümüze gelen eşsiz tarihiyle Fenerbahçe Spor Kulübü’nü anlatan görsel biyografi Vakt-i Fener sporseverlerle buluşmak için gün sayıyor. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği eser, kültür sanat projesi olmasının yanı sıra 114 yıllık geçmişe ışık tutma özelliği taşıyor.
28.10.2021Diğer
Tatlı tesadüf
Tatlı tesadüfSedef Avcı, Ataşehir TGI Fridays’deydi.
26.10.2021Cadde
Saat Kulesi’nin 120’nci  yaşı sergiyle kutlanıyor
Saat Kulesi’nin 120’nci yaşı sergiyle kutlanıyorİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Saat Kulesi’nin 120’inci yılına ithaf edilen “Zaman Neyle Ölçülür?” adlı sergiyi açtı.
25.10.2021Ege
Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı ikinci kez İstanbul’da
Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı ikinci kez İstanbul’daİstanbul, 4 – 7 Kasım tarihleri arasında 2. Kez ‘Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Demos Fuarcılık tarafından Babylons NFT Pazaryeri’nin katkılarıyla İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek organizasyon, yerli ve yabancı birçok sanatçıyı ve eseri tek çatı altında buluştururken, sergilenecek antika parçalar ile de sanatseverleri geçmişe, NFT koleksiyonuyla geleceğe yolculuğa çıkaracak.
22.10.2021Kültür Sanat
Sarıçoban’dan ‘Black Star’
Sarıçoban’dan ‘Black Star’Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Can Sarıçoban’ın büyük boyutta yedi ayrı eserinin yer aldığı ‘Black Star’ adlı solo sergisi, Beyoğlu Gama Art Gallery’de açıldı.
22.10.2021Cadde
Kebapçıya gelen gözlerine inanamıyor! 150 yıllık olan bile var
Kebapçıya gelen gözlerine inanamıyor! 150 yıllık olan bile varKahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde babasıyla lokanta işleten Emre Balakan, antika merakıyla biriktirdiği ve en eskisi 150 yıllık olan 2 bin 500 eşyayı iş yerinin tavan ve duvarlarında sergiliyor.
20.10.2021Ekonomi
Avrupa’dan yağmaya karşı açık mektup
Avrupa’dan yağmaya karşı açık mektupAfganistan’dan eserlerin yağmalanmasına engel olmak için Batı’da satışa sunulmasını durdurulması konusunda 12 dernek bir mektup yayınlayarak kaçırılan eserlerin alım satım işlerinin yapılmasına izin verilmemesini istedi.
17.10.2021Kültür Sanat
Yarım asırdır 15 metrekare dükkanda saat tamiri yapıyor
Yarım asırdır 15 metrekare dükkanda saat tamiri yapıyorGaziantepli Hayri Çalışkan(73), 50 yıldır 15 metrekare dükkanında saat tamiri yapıyor. Eniştesinin yanında çırak olarak çalışmaya başladıktan sonra 50 yıl önce Bey Mahallesinde dükkan açan Çalışkan, bozulan saatlere yeniden hayat veriyor. Yarım asırdır aynı dükkanda çalışan Çalışkan, dijital saat ve akıllı telefonlara inat sağlığı el verdikçe saat tamiri yapmaya devam edeceğini söyledi.
15.10.2021Yaşam
Sanatseverleri bekliyor!
Sanatseverleri bekliyor!Çağdaş sanatın genç ressamı Çağlar Tağcı’nın ‘evren’ ve ‘yaratılışı’ konu alan eserleri, 4-7 Kasım tarihleri arasında Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek İstanbul Sanat ve Antika Fuarı’nda sanatseverlerle buluşacak.
15.10.2021Cadde
Klişeler tersine çevriliyor
Klişeler tersine çevriliyorPrano Bailey-Bond, 80’lere atıf yaptığı “Sansür”de korkunun zarar verici etkileri hakkında klişeleri incelikle tersine çeviriyor ve modern bir halk şeytanının hayaletini kucaklıyor.
Tarihi an! ABD, 3500 yıllık Gılgamış Rüya Tableti'ni iade ediyor
Tarihi an! ABD, 3500 yıllık Gılgamış Rüya Tableti'ni iade ediyorYasa dışı yollardan ABD'ye götürülen ve bir müzede sergilenen Gılgamış Destanı'nın bir bölümünün yazılı olduğu "Rüya Tableti" bugün düzenlenecek bir törenle Irak'a iade edilecek.
23.09.2021Dünya
‘Ayşe resim yapmaya hâlâ devam ediyor’
‘Ayşe resim yapmaya hâlâ devam ediyor’Ayşe Yaltırım, Nâzım Hikmet’in yeğeni, Celile Hanım’ın torunu. Onu resme yönlendiren anneannesi ve “Bu kız resim yapmaya muhakkak devam etsin!” diyen dayısı. O da bu öğüdü tutmuş ve resme devam ediyor. 84 yaşındaki Yaltırım’ın yeni sergisi yarın açılıyor
23.09.2021Kültür Sanat
Antik Ne Demek, Kelime Kökeni Nedir? Antik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Antik Ne Demek, Kelime Kökeni Nedir? Antik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Yabancı dillerden Türkçeye giren birçok kelime bulunmaktadır. Kelimelerin anlamlarını bilseniz de bazen o kelimenin nereden geldiği ve geldiği yerde ne anlam ifade ettiğini bilmek istersiniz. Antik kelimesi de bu kelimelerden bir tanesidir. Antik kelimesinin anlamı nedir? Antik kelimesinin TDK sözlük anlamı nedir? Antik kelimesinin kökeni nedir? Sizler için antik kelimesinin anlamlarını ve kelimenin kökenini detayları ile derledik.
22.09.2021Sözlük

Benzer Haber Etiketleri

Antika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.