Geri Dön
GündemAVM'ler kapandı mı? Tam kapanmada AVM'ler açık mı, kaça kadar açık?

AVM'ler kapandı mı? Tam kapanmada AVM'ler açık mı, kaça kadar açık?

AVM'ler kapalı mı? Tam kapanmada AVM'ler kapalı mı olacak? Alışveriş Merkezleri kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Vatandaşlar AVM'lerin son durumu ile ilgili detayları araştırıyor. Son Kabine Toplantısının ardından açıklanan tam kapanma kararı hafta içi ve hafta sonunu kapsıyor. Peki, tam kapanmada AVM'ler açık olacak mı? İşte AVM'lerin son durumu ile ilgili merak edilenler...

AVM'ler kapandı mı? Tam kapanmada AVM'ler açık mı, kaça kadar açık?

AVM'ler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor? 17 Günlük tam kapanma süreci 29 Nisan'da başlıyor. Peki, AVM'lerin çalışma saatleri ne olacak? AVM'ler açık olacak mı? İşte AVM'lerin çalışma saatleri ile ilgili son detaylar.

AVM'LER KAPALI MI?

Son Kabine Toplantısında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Nisan saat 19.00 ile 17 Mayıs saat 05.00 tarihleri arasında tam kapanma uygulanacağını açıkladı. Hafta içi ve hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında İçişleri Bakanlığı Genelgesinde muaf olarak belirtilen yerler ve kişiler hariç tüm işletmeler kapalı olacak.

Yayımlanan yeni İçişleri Bakanlığı genelgesine göre 29 Nisan saat 19.00'da başlayacak olan tam kapanma döneminde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm işyerleri faaliyetlerine ara verecek.

Tam kapanma genelgesine göre AVM'lerde sadece marketler açık olacak. Zincir marketlerle ilgili alınan karara göre ise zincir marketler Pazar günü kapalı olacak.

3 çocuğunun önünde dehşeti yaşadıİzmir'in Seferihisar ilçesinde Irmak Kıvrak T. (38), boşanma aşamasındaki eşi Murat T. (48) tarafından 3 çocuğunun gözü önünde darbedildi. Sitenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen olay sonrasında bel kemiğinde 3 kırık oluşan  Irmak Kıvrak T., üçüncü kez şiddet olayına uğradığını ve her seferinde polise başvurduğunu belirterek, "Bu kişi şu an dışarıda. Eskiden gözaltına alınırdı ama şimdi gözaltı diye bir şey yok. İlla ölmemiz mi lazım? İlla bıçaklanmam ya da silahla vurulmam mı lazım?" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet