Geri Dön

Ayasofya’da tabela söküldü

Ayasofya’nın ibadete açılacağı güne hazırlanması çalışmaları başladı. Dün çalışmalara başlayan ekipler Ayasofya Camii’nin hemen girişinde bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müze tabelasını, restorasyon çalışmaları kapsamında söktü.

Ayasofya’da tabela söküldü

Tabelanın yeri boş kalırken, emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemleri ise sürüyor. 24 Temmuz tarihinden önce içeriye giriş çıkışlara izin verilmiyor. İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da gelerek incelemelerde bulundu. Aktaş, “Burada Ayasofya tedbirleri ve 15 Temmuz ile alakalı etkinlikler için buraya geldik. Devamında Ayasofya’da alınan tedbirleri yerinde incelemek ve değerlendirmek için burada geziyoruz. İnşallah 24 Temmuz’da açılış ile alakalı tedbirlerimiz yerinde denetleyip göreceğiz ilave tedbirler alacağız. Açılışta vatandaşımızın rahat ve huzur ibadetlerini yapmalarını sağlayacağız inşallah” dedi. Güvenlik güçlerinin barikatlarla kapattığı, içeri girişlerin yasak olduğu caminin önüne gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler, bol bol hatıra fotoğrafı çekiyor.

İmzalar bugün atılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nde yürütülecek koruma, geliştirme, tanıtım ve yönetim faaliyetlerine ilişkin işbirliği protokolü bugün imzalanacak. Ankara Diyanet İşleri Başkanlığı’nda saat 10.30’da gerçekleştirilecek imza törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş katılacak. -ANKARA Milliyet

Trükiye'nin günlük corona virüs tablosu ( 14 Eylül 2020 )Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 112 bin 563 covid-19 testi yapıldı, 1716 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 63 kişi covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1301 oldu. Son 24 saatte 1225 kişinin covid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 260 bin 58'e yükseldi. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede, " Hastalığın bulaşma hızında tespit edilmiş bir yavaşlama yok." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber