Tabela

Tabela

Son dakika tabela haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tabela gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tabela haber sayfamızda...

Tabela

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.444 tabela haberi bulunmuştur.
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
Yazılar Ömer Akbaş’a aitse bu D kim olabilirdi?
Yazılar Ömer Akbaş’a aitse bu D kim olabilirdi?Katil her kimse bu acımasız adamın biletini kesmişti. Tabii yasalar ve uygar dünya, biletlerin bu şekilde katiller tarafından kesilmesine karşıydı.
16.07.2021Kültür Sanat
Çin'de 'kafa kesme' mesajlı oyuncak ortalığı karıştırdı!
Çin'de 'kafa kesme' mesajlı oyuncak ortalığı karıştırdı!Danimarkalı ünlü oyuncak şirketi Lego'nun muadili olarak bilinen Sembo Block, Çin'in uzay programı temalı yeni bir oyuncak serisi piyasaya sürdü. Oyuncakta "Sırları çalanlar yakalanacak ve kafaları kesilecek" yazan bir tabelanın yer aldığı ortaya çıktı.
11.07.2021Dünya
'Kurban pazarlarında tokalaşma tarihe karıştı'
'Kurban pazarlarında tokalaşma tarihe karıştı'Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) tedbirlerini hatırlatarak, "Kurban pazarlarında tokalaşma tarihe karıştı." ifadesini kullandı.
28.06.2021Ekonomi
Vinçten düşen Burak, 400 TL için ölmüş!
Vinçten düşen Burak, 400 TL için ölmüş!Zonguldak’ta, binanın cam reklam kaplamasını yapmak için çıktığı vinçten düşerek hayatını kaybeden Burak Çavdar'ın (25) ölümüyle ilgili tutuksuz 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. H.Z. işin yapımı için 400 TL'ye anlaştıklarını belirterek, "Müştekiler vince çıkıncaya kadar ben Buğra'yı da İlyas'ı da tanımıyordum. 400 TL karşılığında ben E.K. ile anlaşmıştım" dedi.
24.06.2021Gündem
İzinsiz ekim yapan kişiyi, tarlasına diktiği tabela ile arıyor
İzinsiz ekim yapan kişiyi, tarlasına diktiği tabela ile arıyorAlmanya'dan tatil için Bursa'nın İnegöl ilçesine gelen Ahmet Y., tarlasına izinsiz ekim yapan kişi için 'Tarla sahibiyim. Kim ekti, arayın. Yoksa sürecem' yazalı tabela yaptırdı. Eken kişi hala ortaya çıkmazken, tarladaki tabelayı görenler ise şaşkınlık yaşadı.
22.06.2021Haberler
İzinsiz ekim yapan kişiyi tarlasına diktiği tabelayla arıyor!
İzinsiz ekim yapan kişiyi tarlasına diktiği tabelayla arıyor!Almanya’dan tatil için Bursa’nın İnegöl ilçesine gelen Ahmet Y., tarlasına izinsiz ekim yapan kişi için ‘Tarla sahibiyim. Kim ekti, arayın. Yoksa sürecem’ yazalı tabela yaptırdı. Eken kişi ortaya çıkmazken, tarladaki tabelayı görenler ise şaşkınlık yaşadı.
22.06.2021Gündem
El figürlü ağaç koruma altına alındı
El figürlü ağaç koruma altına alındıBartın merkeze bağlı Hasankadı beldesinde gövdesinde el figürü oluşan gürgen ağacı, Orman İşletme Şefliği tarafından koruma altına alınarak, tabela asıldı. Belde Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu, "Herkesi bu ilginç ağacı görmeye bekliyoruz" dedi.
17.06.2021Haberler
Bartın'daki el figürlü ağaç koruma altında
Bartın'daki el figürlü ağaç koruma altındaBartın merkeze bağlı Hasankadı beldesinde gövdesinde el figürü oluşan gürgen ağacı, Orman İşletme Şefliği tarafından koruma altına alınarak, tabela asıldı. Belde Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu, "Herkesi bu ilginç ağacı görmeye bekliyoruz" dedi.
17.06.2021Gündem
Silivri'de şaşkına çevren türbe ve mezar
Silivri'de şaşkına çevren türbe ve mezarSilivri'de 'Danışman Dede Mezarı' ile 'Seyyit Hacı Pervane Hazretleri Türbesi'ni görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
16.06.2021Gündem
Ada’da değişim rüzgârı esiyor...
Ada’da değişim rüzgârı esiyor...Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğinde alt ve üstyapı yenileme çalışmalarını tamamladıkları kentin turistik çarşılarında incelemelerde bulundu.
9.06.2021Ege
Künk minareye 'uygunsuzluk' yıkımı
Künk minareye 'uygunsuzluk' yıkımıMuğla'nın Seydikemer ilçesine bağlı, ismiyle dikkat çeken Dont Mahallesi'nde, özel mülkiyetteki mescidin, genellikle su iletim hatlarında, atık su iletiminde kullanılan künklerle yapılan minaresi, ilçe müftülüğünün 'uygunsuz' görüşü üzerine arazi sahibi tarafından yıkıldı.
9.06.2021Gündem
‘Gıda israfında yıllık fatura 30 milyar dolar’
‘Gıda israfında yıllık fatura 30 milyar dolar’Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından hazırlanan raporda sadece 5 yılda gıdada israfın faturasının 150 milyar dolar olduğu vurgulandı. Raporda bu kaynakla 19 mega projenin yapılabileceği savunuldu...
9.06.2021Gündem
Haaretz gazetesinden bomba iddia: Suudi Arabistan'a casusluk teknolojisi satıyor!
Haaretz gazetesinden bomba iddia: Suudi Arabistan'a casusluk teknolojisi satıyor!İsrail'de siber teknoloji alanında faaliyet gösteren bir şirketin Suudi Arabistan yönetimine casusluk teknolojisi sattığı bildirildi.
8.06.2021Dünya
Tabela imalathanesinde patlama
Tabela imalathanesinde patlamaİstanbul Silivri'de reklam tabelası imal edilen işyerinde varile kaynak yapıldığı sırada patlama oldu. Patlamada kaynak yapan işyeri sahibi Ali Yıldırım (32) hayatını kaybetti.
3.06.2021Haberler
Karıma altıncı evlilik yıldönümü armağanı - Hasan Hüseyin Korkmazgil
Karıma altıncı evlilik yıldönümü armağanı - Hasan Hüseyin Korkmazgil1927'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğmuştur.Hasan Hüseyin, Adana Erkek Lisesini 1948'de, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1950'de bitirdi. Öğretmenlik hayatına başlayan ve çeşitli şehirlerde görevini devam ettiren şair daha sonra siyasi eylemleri gerekçesiyle öğretmenlikten atıldı, tutuklandı ve hüküm giydi. 1955-1960 yılları arasında Gürün ve Sivas'ta arzuhalcilik, tabela ve portre ressamlığı, inşaat işçiliği yaptı.Lise yıllarında şiir yazmaya başlayan Hasan Hüseyin'in ilk şiiri 1959'da Dost dergisinde çıktı. Bu yıllarda mizahi hikâyeleri de yayınlandı. Kavel (1963) adlı kitabı ile 1964 Yeditepe Şiir Armağanı'nı, Kızılkuğu (1971) ile TRT'nin 1970 Sanat Başarı Ödülü'nü, Filizkıran Fırtınası (1981) ile 1981 Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü'nü ve Nevzat Üstün Şiir Ödülü'nü aldı.Şair 1983'te beyin kanaması geçirdikten sonra bir yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra 26 Şubat 1984'te evinde hayatını kaybetti. Toplumcu gerçekçi şiir anlayışının önde gelen temsilcilerindendir. Kırsal kesimde yaşayan kişilerin sorunlarıyla işçilerin sorunlarını eserlerinde işler. Bunları dile getirirken halk edebiyatı öğelerinden yararlanır.
31.05.2021Şiirler
Acıyı bal eyledik şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil
Acıyı bal eyledik şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil1927'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğmuştur.Hasan Hüseyin, Adana Erkek Lisesini 1948'de, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1950'de bitirdi. Öğretmenlik hayatına başlayan ve çeşitli şehirlerde görevini devam ettiren şair daha sonra siyasi eylemleri gerekçesiyle öğretmenlikten atıldı, tutuklandı ve hüküm giydi. 1955-1960 yılları arasında Gürün ve Sivas'ta arzuhalcilik, tabela ve portre ressamlığı, inşaat işçiliği yaptı.Lise yıllarında şiir yazmaya başlayan Hasan Hüseyin'in ilk şiiri 1959'da Dost dergisinde çıktı. Bu yıllarda mizahi hikâyeleri de yayınlandı. Kavel (1963) adlı kitabı ile 1964 Yeditepe Şiir Armağanı'nı, Kızılkuğu (1971) ile TRT'nin 1970 Sanat Başarı Ödülü'nü, Filizkıran Fırtınası (1981) ile 1981 Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü'nü ve Nevzat Üstün Şiir Ödülü'nü aldı.Şair 1983'te beyin kanaması geçirdikten sonra bir yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra 26 Şubat 1984'te evinde hayatını kaybetti. Toplumcu gerçekçi şiir anlayışının önde gelen temsilcilerindendir. Kırsal kesimde yaşayan kişilerin sorunlarıyla işçilerin sorunlarını eserlerinde işler. Bunları dile getirirken halk edebiyatı öğelerinden yararlanır.
31.05.2021Şiirler
Gaziantep Kalesi'nin altındaki tarihi tüneller turizme kazandırılıyor
Gaziantep Kalesi'nin altındaki tarihi tüneller turizme kazandırılıyorTarihi Gaziantep Kalesi'nin altında yer alan metrelerce uzunluğundaki tünel ve mağaralar, 1 yıl süren kazı çalışmalarının ardından gün yüzüne çıkarıldı. Çalışmalar sonrası turizme kazandırılan tünel ve mağaraların ziyaretçilere açılması planlanıyor.
26.05.2021Haberler
Gaziantep Kalesi'nin altındaki tarihi tüneller turizme kazandırılıyor
Gaziantep Kalesi'nin altındaki tarihi tüneller turizme kazandırılıyorTarihi Gaziantep Kalesi'nin altında yer alan metrelerce uzunluğundaki tünel ve mağaralar, 1 yıl süren kazı çalışmalarının ardından gün yüzüne çıkarıldı. Çalışmalar sonrası turizme kazandırılan tünel ve mağaraların ziyaretçilere açılması planlanıyor.
26.05.2021Gündem
Tarihi çeşmeye kafesli koruma
Tarihi çeşmeye kafesli koruma 2'nci Abdülhamit tarafından yaptırılan, Galatasaray Lisesi'nin Yeni Çarşı Caddesi'ndeki duvarına bitişik 120 yıllık Hamidiye Çeşmesi, koruma altına alındığı demir parmaklıklar arasında harabeye döndü.Tarihçi Süleyman Faruk Göncüoğlu, "Çeşmeyi korumak için yapılan kafes yeterli değil. Bu demir kafes sadece günü kurtarmak için yapılmış. Bu tür tarihi eserin etrafında bulunan otlar esere zarar vermekte. Aynı zamanda çeşmenin monte edildiği yer çok sağlıklı değil. Çeşme bir an önce cadde üzerine çıkarılmalı ve tekrardan hayata geçirilmeli" dedi.
24.05.2021Gündem
‘600 BİN DEĞİL 25 KURUŞ BİLE ÇIKMADI’
‘600 BİN DEĞİL 25 KURUŞ BİLE ÇIKMADI’Kemalpaşa Belediye Meclisi, mayıs ayı ikinci birleşim toplantısında komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü, 2020 yılı kesin hesabı da karara bağlandı.
24.05.2021Ege
Esenyurt’ta esnaf ve müşteriler arasındaki kavgada 4 kişi yaralandı
Esenyurt’ta esnaf ve müşteriler arasındaki kavgada 4 kişi yaralandıİstanbul Esenyurt'ta esnaf ve müşteriler arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan tartışma sokak kavgasına dönüştü. Sopa, tabela ve plastik borularla birbirlerine saldıran 4 kişi yaralandı. O anlar ise saniye saniye kamerasına yansıdı.
23.05.2021Haberler
Esenyurt’ta esnaf ve müşteriler arasındaki kavga! 4 kişi yaralandı
Esenyurt’ta esnaf ve müşteriler arasındaki kavga! 4 kişi yaralandıİstanbul Esenyurt'ta esnaf ve müşteriler arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan tartışma sokak kavgasına dönüştü. Sopa, tabela ve plastik borularla birbirlerine saldıran 4 kişi yaralandı. O anlar ise saniye saniye kamerasına yansıdı.
23.05.2021Gündem
Muharrem İnce son aşamaya geldi! Memleket Hareketi partileşiyor
Muharrem İnce son aşamaya geldi! Memleket Hareketi partileşiyorMemleket Hareketi’ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce partisinin kuruluşunda son aşamaya geldi. Yarın kurucular son imzaları tamamlayacak. Partinin ne zaman kurulacağı ve yönetimine kimlerin katılacağı hakkında son bilgileri CNN TÜRK Muhabiri Mustafa Berber aktardı.
15.05.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

cevaplarıtarlaalmanyabartınsilivri

Tabela ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.