Geri Dön
Gündem‘AYM tarihi karar verdi’

‘AYM tarihi karar verdi’

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) “Seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkı” ile “kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı”nın ihlal edildiği yönünde karar verdiği HDP eski Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, karar sonrası konuştu.

‘AYM tarihi karar verdi’

NAMIK DURUKAN Ankara - Kendisini ziyaret eden avukatı Kerem Altıparmak aracılığıyla açıklama yapan Gergerlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Hukuksuzluğu Anayasa Mahkemesi bitirdi. Siyasi bir kararla milletvekilliğimin düşürülüp, cezaevine konulduğumu herkes biliyordu. Bu kararın hak ihlallerine karşı yaptığımız mücadeleden dolayı verildiğini de herkes biliyordu. İşte cezaevine atıldıktan tam 3 ay sonra vekilliğim ve özgürlüğüm iade edildi. Anayasa Mahkemesi bugün tarihi bir karar verdi. Kumpasa ‘dur’ dedi. Hukuktan geri adım atmayarak kazandık.”

Gergerlioğlu’nun Enis Berberoğlu kararında olduğu gibi Meclis’e dönüp dönemeyeceği tartışılıyor. Aöukat Altıparmak, tahliye kararı sonrası  Gergerlioğlu’nun Meclis’e dönmesinin yolunun açılacağını söyledi..

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 22 Eylül 2021 )Türkiye'nin 2 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 351 bin 655 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 168 kişinin testi pozitif çıktı, 242 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner