Aym

Aym

Son dakika AYM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AYM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AYM haber sayfamızda...

Aym

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.407 aym haberi bulunmuştur.
Sürdürülebilirliğe 400 milyar destek
Sürdürülebilirliğe 400 milyar destek Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, şirketlerin sürdürülebilirlik yatırımlarına 2025’e kadar 400 milyar TL destek sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
18.05.2024 Ekonomi
'İhracatta Sürdürülebilir Gelecek' buluşmaları!
'İhracatta Sürdürülebilir Gelecek' buluşmaları! Garanti BBVA, Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM) uyum sürecinde Türkiye'deki yatırımların önünü açmak ve ihracat süreçlerine destek olmak amacıyla başlattığı 'İhracatta Sürdürülebilir Gelecek' buluşmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar İstanbul, Gaziantep, İzmir ve Bursa'da düzenlenen buluşmaların beşinci durağı sanayi çeşitliliğiyle dikkat çeken illerden Adana oldu.
17.05.2024 Ekonomi
Kurtulmuş'tan AK Parti'ye ziyaret! Yeni anayasa için ekim ayını işaret etti
Kurtulmuş'tan AK Parti'ye ziyaret! Yeni anayasa için ekim ayını işaret etti Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları kapsamında AK Parti Grubu'nu ziyaret etti. Kurtulmuş, ziyaretin ardından yeni anayasa çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
16.05.2024 Haberler
Boşanmada yeni dönem: 3 yıllık bekleme iptal edildi
Boşanmada yeni dönem: 3 yıllık bekleme iptal edildi Anayasa Mahkemesi (AYM), boşanma davası reddinin kesinleşmesinden sonra 3 yıl boyunca ortak hayatı yeniden kuramayan çiftlerin, "evlilik birliğinin temelden sarsıldığı" kabulüyle boşanma davası açabilmesini öngören kuralı, taraflara katlanamayacakları bir külfet yüklediği gerekçesiyle iptal etti. Yeni düzenlemeye kadar kanun boşluğu olacağını belirten hukukçular değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar...
15.05.2024 Gündem
Ceza yüzde 50 oranında artacak! Eğitimde geçit yok
Ceza yüzde 50 oranında artacak! Eğitimde geçit yok Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun ayrıntılarını paylaşan Bakan Tekin, eğitimde şiddete yönelik verilecek cezanın yüzde 50 oranında artırılmasını, özel okullarda görevli öğretmenlerin de kamu görevlisi sayılmalarını teklif ettiklerini kaydetti.
10.05.2024 Eğitim
Bakan Tekin: Öngörülen cezalar yüzde 50 oranında artırılmalı
Bakan Tekin: Öngörülen cezalar yüzde 50 oranında artırılmalı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
9.05.2024 Haberler
CHP'den, AYM'ye '8. Yargı Paketi' başvurusu
CHP'den, AYM'ye '8. Yargı Paketi' başvurusu CHP, kamuoyunda 8. Yargı Paketi olarak bilinen '7499 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun' ile düzenlenen bazı maddelerin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
7.05.2024 Gündem
Bahçeli ve Özel görüşmesi sonrası ilk açıklama
Bahçeli ve Özel görüşmesi sonrası ilk açıklama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü.
7.05.2024 Gündem
En çok ben istiyorum normalleşelim
En çok ben istiyorum normalleşelim Erdoğan’ın “Siyasetin yumuşama dönemine girdiği”ne ilişkin sözlerini değerlendiren Özel, “En çok ben istiyorum normalleşelim. Anayasa’ya uymadan, yumuşama tartışmaları sonuç vermez” dedi.
7.05.2024 Gündem
CHP Genel Başkanı Özel: Arkadaşlarımız Gezi'den yatıyorsa kimse normalleşmeden bahsetmesin
CHP Genel Başkanı Özel: Arkadaşlarımız Gezi'den yatıyorsa kimse normalleşmeden bahsetmesin CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "En çok ben istiyorum normalleşelim ve en çok ben istiyorum yumuşayalım. Benim görevim anayasal kayıpları teker teker geri almak. Taksim Anayasa Mahkemesi kararına karşı yasaksa, ODTÜ Stadyumu yasaksa bundan sonra kimse normalleşip de 'Sonu Anayasa'ya varır mı' diye düşünmesin. Bugün AYM kararına rağmen arkadaşlarımız Gezi'den içeride yatıyorlarsa kimse normalleşmeden bahsetmesin" dedi.
6.05.2024 Gündem
CHP lideri Özel’den Yavaş’a tebrik ziyareti
CHP lideri Özel’den Yavaş’a tebrik ziyareti CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’a yeniden seçilmesi nedeniyle tebrik ziyaretinde bulundu.
5.05.2024 Gündem
CHP lideri Özel'den Erdoğan görüşmesiyle ilgili yeni açıklama
CHP lideri Özel'den Erdoğan görüşmesiyle ilgili yeni açıklama CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde ziyaret etti. Özel ve Yavaş, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.
4.05.2024 Gündem
‘İşçilerle birlikte yürüyeceğiz’
‘İşçilerle birlikte yürüyeceğiz’ CHP lideri Özel, grup konuşmasında Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs kutlamalarına açılması için son kez yetkililere seslendi, “İşçiler Taksim’e yürüyorlarsa CHP olarak onlarla birlikte olacağız” dedi.
1.05.2024 Gündem
CHP lideri Özel'den yeni anayasa açıklaması
CHP lideri Özel'den yeni anayasa açıklaması CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.
30.04.2024 Gündem
‘Yüksek yargıda hiyerarşi yok’
‘Yüksek yargıda hiyerarşi yok’ AYM Başkanı Kadir Özkaya, yüksek mahkemeler arasındaki gerilimle ilgili, “Anayasa’ya göre yasama, yürütme ve yargı organları arasında hiyerarşik bir ilişki olmadığı gibi yüksek yargı organları arasında da böyle bir ilişki yoktur” dedi.
26.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin 62. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni’ne katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin 62. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni’ne katıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonu'nda Anayasa Mahkemesinin 62. kuruluş yıl dönümü ve yeni üye Prof. Dr. Ömer Çınar'ın ant içme törenine katıldı.
25.04.2024 Gündem
AYM Başkanı Özkaya göreve başladı
AYM Başkanı Özkaya göreve başladı Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan’ın görev süresinin dolmasının ardından dün Yüksek Mahkeme’de devir-teslim töreni yapıldı.
20.04.2024 Gündem
Boşanmalarda 3 yıl bekleme şartı iptal
Boşanmalarda 3 yıl bekleme şartı iptal AYM, boşanma davası reddedilen çiftlerin “evlilik birliğinin temelden sarsıldığı” gerekçesiyle yeniden dava açmaları için 3 yıl beklemesini öngören kuralı iptal etti. Kararda 3 yıllık bekleme süresinin makul olmadığı, taraflara katlanamayacakları külfet yüklediği vurgulandı
20.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM Başkanı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM Başkanı'nı kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AYM Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul etti.
18.04.2024 Gündem
CHP'den 1 Mayıs açıklaması
CHP'den 1 Mayıs açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, "1 Mayıs Taksim'dir, Taksim 1 Mayıs'tır. CHP olarak bu konudaki tavrımızı açık ve net bir kez daha ilan ediyoruz. 1 Mayıs yasağına ilişkin kararı kaldıran Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 12 Ekim 2023'te almış olduğu kararın uygulanması çağrısını yapıyoruz. Hukuksuz yasak kararında ısrar edilmemesini, meydanın tarihine ve değerlerine uygun şekilde emekçilere açılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.
18.04.2024 Gündem
Bağcı AYM Başkanvekili seçildi
Bağcı AYM Başkanvekili seçildi Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) yeni başkanvekili Basri Bağcı oldu.
17.04.2024 Gündem
Döngüsel ekonomi ve güneş enerjisine bol bol destek
Döngüsel ekonomi ve güneş enerjisine bol bol destek Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi kapsamında 4 milyon TL, KOBİ'lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında ise 14 milyon TL devlet desteği var. Gelin, 1 yıl geri ödemesiz desteklemeler için gerekli şartlara yakından bakalım...
5.04.2024 Milliyet Executive
Tedbir talebinin reddi hak ihlali
Tedbir talebinin reddi hak ihlali Şiddet mağduru kadın, eşi hakkında aldırdığı 120 günlük tedbir kararının dolması üzerine ikinci kez talepte bulundu. Mahkemenin ‘şiddet ihtimalinin ıspatlanamadığı’ gerekçesiyle reddi üzerine AYM, 6284 sayılı yasa kapsamında önleyici tedbirin tekrar verilmemesini “hak ihlali” saydı...
23.03.2024 Gündem
AYM’nin yeni başkanı Kadir Özkaya
AYM’nin yeni başkanı Kadir Özkaya Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) yeni başkanı Kadir Özkaya oldu. 20 Nisan’da emekliye ayrılacak mevcut başkan Zühtü Arslan’ın yerine gelecek ismin belirlenmesi amacıyla AYM Genel Kurulu dün yeni başkanını belirlemek üzere seçime gitti.
22.03.2024 Gündem
Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na Kadir Özkaya’nın seçilmesine ilişkin AYM karar Resmi Gazete’de yayımlandı
Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na Kadir Özkaya’nın seçilmesine ilişkin AYM karar Resmi Gazete’de yayımlandı Anayasa Mahkemesi Başkanlığına Kadir Özkaya’nın seçilmesine ilişkin AYM kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
21.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Aym ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.