Geri Dön
GündemAzize dizisi Hande Erçel kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Azize dizisi Hande Erçel kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Kanal D'de yepyeni bir dizi başlıyor. Azize adlı dizisinin iddialı bir giriş yapması beklenirken dizinin başrol oyuncularından Hande Erçel'in de performansı merak ediliyor. Diziyle birlikte Azize karakterini canlandıracak Hande Erçel'in biyografisi de araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Azize dizisi Hande Erçel kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

 

Güneş'in Kızları adlı diziyle ününe ün katan Hande Erçel yine bir Kanal D dizisiyle ekranlara dönüyor. Azize adlı dizide babasının intikamını almak için babasını öldüren mafya ailesi Alpanlar’ın içine sızan karakteri canlandıracak olan ünlü oyuncu hakkındaki bilgiler bu vesileyle araştırılmaya başlandı. İşte Hande Erçel'in biyografisi...

HANDE ERÇEL KİMDİR?

Hande Erçel, 1993 yılında Balıkesir, Bandırma‘da doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Sanatları Bölümü’nde okumaya devam etmektedir.

2014 yılında Show Tv‘de yayına başlayan ve beş bölümde sonlanan “Çılgın Dershane Üniversitede” adlı dizide oyunculuğa başladı. Paşhan Yılmazel, Duygu Çetinkaya, Berrin Keklikler, Okan Karacan gibi oyuncularla birlikte rol aldı.

2014 yılında “Hayat Ağacı” adlı dizide (Selin Karahanlı) karakterini canlandırırken İdil Fırat, Fikret Kuşkan, Onur Saylak, Özge Özberk, Kenan Bal ile beraber oynadı.


Hande Erçel, 2015 yılında düzenlenen Miss Cilivaliton of the World yarışmasına katılıp Azerbaycan‘da düzenlenen bu yarışmada ikinci oldu.

Hande Erçel, Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan “Güneşin Kızları” adlı dizide “Selin Yılmaz” karakterini oynamaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Evrim Alasya, Kanat Heparı, Tolga Sarıtaş, Berk Atan, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Burcu Özberk, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler yer almaktadır.