Gündem Bakan Göktaş, Filistin Ankara Büyükelçisi Mustafa ile bir araya geldi

Bakan Göktaş, Filistin Ankara Büyükelçisi Mustafa ile bir araya geldi

13.12.2023 - 19:04 | Son Güncellenme:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Filistin Ankara Büyükelçisi Faed Halid Abd Mustafa ve Filistin Konseyi Kadın ve Aileden Sorumlu Komite Başkanı Dalal Salameh ile bir araya geldi.

Bakan Göktaş, Filistin Ankara Büyükelçisi Mustafa ile bir araya geldi

Filistinli kadın, çocuk ve yaşlıların korunmasına ilişkin gerçekleştirilen görüşmede, Filistin Konseyi Kadın ve Aileden Sorumlu Komite Başkanı Dalal Salameh, Filistin Ankara Büyükelçisi Faed Halid Abd Mustafa, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler ve Lübnan Gençlik Projesi Başkanı Melek El Nimer yer aldı. Bakan Göktaş sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda görüşmeyle ilgili, "Filistinli kadın, çocuk ve yaşlıların korunmasına ilişkin yapılabilecekler üzerine görüşme gerçekleştirdik.

Haberin Devamı

Çok geç kalınmış olsa da BM Genel Kurulu’nun Gazze'de acilen insani ateşkes istenilen karar tasarısını 153 oyla kabul etmesini insanlık adına umut verici bir adım olarak değerlendirdik. İnsanlık tarihinin en korkunç katliamlarından birisinin yaşandığı Gazze'yi kimsesiz ve çaresiz bırakmamakta kararlıyız. En kısa zamanda üzerimize düşeni yapabilmek adına uluslararası kararların eyleme dönüşebilmesini umuyoruz" ifadelerini kullandı.