Geri Dön

Bakan Selçuk'dan Van'da deprem açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İran'ın Hoy kentindeki depremden etkilenen Van'ın Başkale, Saray ve Gürpınar ilçelerindeki birkaç köy okulunda ufak çaplı hasar meydana geldiğini söyledi.

Bakan Selçuk'dan Van'da deprem açıklaması!

Elazığ'a gelen Bakan Selçuk, Vali Çetin Oktay Kaldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve diğer ilgililerin katılımıyla valilikte düzenlenen  eğitim değerlendirme toplantısının ardından, Öğretmen Sıddıka Avar Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesinde telafi eğitimi alan öğrencilerle sohbet etti.

Selçuk, çıkışta yaptığı açıklamada, İran'da meydana gelen deprem  dolayısıyla Başkale ilçesinde yaşamını yitiren vatandaşların olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun öncülüğünde, AFAD'ın gerekli  müdahale ve destek çalışmalarına başladığını aktaran Selçuk, şöyle devam etti:

"Biz de bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bize ilk ulaşan  bilgilere göre, Başkale, Saray, Gürpınar'daki birkaç köy okulunda ufak çaplı  hasar meydana geldi. Onun dışında bölgedeki diğer okullarımızla ilgili bir  sıkıntı söz konusu değil. Kesin durum yapılacak çalışmalar sonucunda  belirlenecektir. Bu okullarımızda kesin hasar tespiti tamamlanıncaya kadar geçici  süreyle taşımalı eğitim gerçekleştireceğiz. Yani eğitimin aksamaması için her  türlü tedbiri alıyoruz."

"BİR EKSİĞİMİZ OLMAZ"

Bakan Selçuk, bir gazetecinin, Van'da depremden etkilenen ilçelerde  eğitime ara verilip verilmeyeceğine ilişkin sorusuna, "Şu anda Başkale'deki  eğitim ve öğretim hususunda henüz daha tablo tam netleşmiş değil ama taşımalı  eğitim yoluyla biz her türlü tedbirimizi yarın sabahtan itibaren alabiliriz. O  konuda bir eksiğimiz olmaz. Bu konuyla ilgili İçişleri Bakanımız ve valimizle  temas halindeyiz. Bu konuda aksaklık çıkmaması için ne gerekiyorsa sürdürüyoruz."  yanıtını verdi.

 

 

Trabzon'daki şantiye işçilerinin dikkati hayatlarını kurtardıTrabzon'un Yomra ilçesinde dün meydana gelen şiddetli yağış sırasında bulundukları şantiye alanının zarar göreceğini düşünen ve o alanı terkeden işçiler, heyelandan dakikalarla kurtuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber