Geri Dön

Bakan Soylu, HDP'li belediyelerin deprem yardımlarının engelledi iddialarını yalanladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li belediyelerin Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere yönelik gönderilen yardımların engellediği iddialarını yalanladı. Bakan Soylu, yardımların AFAD üzerinden koordine edildiğini belirterek, "HDPli Kars Belediyesi AFAD ile işbirliği yaptığı için yardımları kabul ettik" dedi.

Bakan Soylu, HDP'li belediyelerin deprem yardımlarının engelledi iddialarını yalanladı

Sosyal medyada HDP'li belediyelerin Elazığ ve Malatya'ya depremzedeler için gönderilen yardımların engellediğine ilişkin iddialarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Bakan Soylu, yaptığı açıklamada yardımların AFAD üzerinden organize edildiğini belirterek, HDP'li Kars Belediyesi'nin yardımlarının kabul edildiğini söyledi.

Elazığ Valiliği'nin HDPli belediyelerin deprem yardımlarını geri çevirdiği iddiasını yalanlayan Bakan Soylu, yardımların AFAD üzerinden koordine edildiğini aktardı. HDPli Diyarbakır'ın Ergani Belediyesine ait yardımların AFAD ile koordinasyon olmaksızın getirildiği için geri çevrildiğini söyleyen Bakan Soylu, Kars Belediyesinin yardımının ise kabul edildiğini söyledi. Bakan Soylu, HDPli Ergani Belediyesinin AFAD ile bir koordinasyon kurmadan yardım toplayıp getirdiğini ifade ederek, "Kriz anında sağlık ve güvenlik açısından geri çevirdik. Buna karşın HDPli Kars Belediyesi AFAD ile işbirliği yaptığı için yardımları kabul ettik dedi. 

HDPli Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ise yardımları AFAD İl Müdürlüğü ile koordineli şekilde topladıklarını ve Elazığa teslim ettiklerini belirtti.

 

Denizli'de hafriyat kamyonu dehşet saçtıDenizli’de hafriyat kamyonun çarptığı otomobil bariyerlere çarparak durabildi. Otomobilin sürücüsü yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber