Geri Dön
GündemSon dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi!

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi!

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2022’de dünyaya gelen ilk bebeğin ailesini tebrik etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara Şehir Hastanesi’nde yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebeği ziyaret etti.

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni yıla Üsküdar'daki İstanbul Sağlık Müdürlüğü Anadolu Komuta Kontrol Merkezin'de girdi. Koca, sağlık çalışanların yeni yılını telsiz anonsuyla kutladı. Koca, yeni yılın ilk bebeği olan Umut Eliz bebeğin ailesini tablet üzerinden görüntülü arayarak tebrik etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Üsküdar'daki İstanbul Sağlık Müdürlüğü Anadolu Komuta Kontrol Merkezin'e giderek yeni yıla sağlık çalışanlarıyla birlikte girdi. Koca, 112 Ambulans çalışanları telsizden seslenerek yeni yıllarını kutladı. Sağlık Bakanı Koca, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yeni yılın ilk bebeği olan Umut Eliz bebeğin ailesini tablet üzerinden görüntülü arayarak tebrik etti. Umut Eliz bebeğin ailesi Haşim ve Aysun Şengör Bakan Koca'ya teşekkür etti.

Bakan Koca,112 Komuta telsizinden sağlık personellerine seslenerek, "Beni sesimden tanıdığınızı düşünüyorum. Siz değerli 112 çalışanlarımızla birlikte tüm sağlık çalışanlarımıza mutlu yıllar ve iyi mesailer diliyorum. 2022'nin huzurlu, mutlu ve güvenli bir yıl olmasını temenni ediyorum. Özellikle bugün İstanbul'dan yeni yıla girmenin bir anlamı var. Bildiğiniz gibi son dönem Omicron varyantı ile ilgili yoğun bir gündem var. İstanbul'da beş katına çıkan bir vaka sayısına şahidiz. Vaka sayısının bu kadar yüksek olmasına rağmen hastane yükümüzün aynı oranda olmayıp hatta artmadığını görüyor olmamız sevindirici olan bir durum. Yeni yılın özellikle sağlık çalışanlarım açısından daha huzurlu daha güvenilir ve hasta-hekim ilişkisinin hizmet ortamının daha güvenilir verildiği bir yıl olmasını temenni ediyorum. Hepinize mutlu, huzurlu, güvenilir ve daha az yorucu bir yıl diliyorum." dedi.

YENİ YILIN İLK BEBEĞİNİN AİLESİNİ TEBRİK ETTİ

Tablet üzerinden yeni yılın ilk bebeğiyle görüntülü koşan Bakan Koca "Gözünüz aydın, sizleri tebrik ediyorum. Kusura bakmayın bu heyecanınızı yanınıza gelerek bebeği görerek yaşamak isterdim. Ama bildiğiniz gibi pandemi devam ediyor. Özellikle son bir haftadan bu yana yeni varyantın etkisiyle de bulaşın yüksek olduğunu biliyoruz. O yüzden teknolojinin bu marifetinden faydalanarak tebrik edelim istedik." dedi.

Anne Aysun Şengör, Bakan Koca'ya "Çok teşekkür ederiz, Sayın Bakanım. Böyle de olsa sizi görmek çok güze" dedi. Bakan koca anne ve doktordan, bebeğin sağlık durumuyla ilgili bilgiler aldı. Bakan Koca, İstanbul Sağlık Müdürlüğü Anadolu Komuta Kontrol Merkezindeki personelleriyle sohbetin ardından İstanbul'daki hastanelerini gezeceğini öğrenildi.

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

BAKAN YANIK'TAN ZİYARET

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara Şehir Hastanesi'nde dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti. Ziyaret esnasında konuşan Bakan Yanık, “İnşallah 2022 sağlık çalışanlarının yükünün daha hafiflediği, salgın sıkıntısından kurtulduğumuz bir yıl olacak” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara Şehir Hastanesi’nde 2022 yılının ilk bebeğini ziyaret etti. Osman ve Emine Çavdar çiftinin üçüncü bebeğini olan bir kız çocuğunun 2022’nin ilk bebeği olması ve baba Osman Çavdar’ın ilk iki çocuğunun doğumunda eşinin yanında olamaması ziyareti daha da anlamlı bir hale getirdi. Üçüncü çocuğunu dünyaya getiren anne Emine Çavdar'ı ziyaret eden Yanık, 3 kilogram 400 gram olarak dünyaya gelen ve henüz ismi konulmayan kız bebeğin ömrünün uzun, bahtının güzel olması ve sağlıkla büyümesi temennisinde bulundu.

Bakanlığın bir geleneği olarak yeni yılı ilk doğan bebeklerini karşıladıklarını söyleyen Bakan Yanık, 2022'nin bütün insanlığa huzur, mutluluk, barış ve korona virüs salgının olmadığı günler getirmesini diledi.

Doğumun bir umut simgesi olduğuna dikkat çeken Bakan Yanık, "Bizler hayatı bir emanet olarak alan, yaşayan o yüzden de üzerine ihtimam gösteren insanlarız. Henüz ismi yok ama böyle bir güzelliği ziyaret etmiş olmaktan dolayı heyecanlıyım. Çok hoş bir mutluluk oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Rabb'im mutlulukla, huzurla, sağlıkla bereketle büyütmeyi nasip etsin" ifadelerini kullandı.

“2022 sağlık çalışanlarının yükünün daha hafiflediği, salgın sıkıntısından kurtulduğumuz bir yıl olacak”

Sağlık personelleri hakkında da konuşan Yanık, "Sağlık personeli ve doktorlarımız da özellikle pandemi döneminde muazzam bir özveriyle çalışıyorlar. Gönüllülük duygusuyla, şuuruyla çalışıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah 2022 sağlık çalışanlarının yükünün daha hafiflediği, salgın sıkıntısından kurtulduğumuz bir yıl olacak" ifadelerine yer verdi.

Basın mensuplarına teşekkür ederek yeni yıla beraber girdiklerini dikkat çeken Bakan Yanık, önümüzdeki yılın hep güzel haberlerin yapıldığı ve mutluluk haberlerini paylaşıldığı bir yıl olmasını diledi. Bebeğe altın takan Yanık, yeni yılın ilk bebeği ve ailesini daha sonra ikamet ettikleri Ankara’nın Keçiören ilçesinde ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.

Servisteki diğer hastaları ve bebekleri de ziyaret Yanık, hastane personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Malatya'da yeni yılın ilk bebekleri 'Furkan' ile 'Zeynep Gül'

Malatya'da yeni yılın ilk bebeği Elif (23) ve Hamit Gürbüz (27) çiftinin Malatya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde dünyaya gelen erkek bebekleri oldu. Saat 00.05'te 3 kilo 450 gram ağırlığında dünyaya gelen erkek bebeğe Furkan ismi verildi. Furkan bebeği kucağına almanın sevincini yaşayan anne Elif Gürbüz, 2022 yılının ilk bebeği olması nedeniyle mutlu olduğunu söyledi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Fatma Nur Ceylan ise yeni yılın ilk bebeğinin sağlığının çok iyi olduğunu ifade etti.

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Malatya'daki Yaren (40) ve Arif Kılıç (43) çiftinin de saat 00.09'da kız bebekleri dünyaya geldi. Çift, 3 kilo 500 gram ağırlığında dünyaya gelen bebeğe 'Zeynep Gül' ismini verdi.

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Elazığ

Elazığ'da yeni yılın ilk bebekleri Ömer Asaf ve Esra dünyaya gelirken, il protokolü ziyaret ederek altın taktı. Ailelerden biri çocuklarına valinin, diğeri ise valinin kızının ismini verdi.

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

KIRIKKALE'DE YENİ YILIN İLK BEBEĞİ DENİZ KAĞAN OLDU

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

2022 yılına girilmesinin ardından yeni yılın ilk bebeği, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde dünyaya gözünü açtı. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yeni yılın ilk bebeği Deniz Kağan’a altın taktı.

Ordu'da 2022'nin ilk dakikalarında kız bebek 'Masal Duru' ile erkek bebek 'Yaşar Aras' dünyaya geldi. Doğumhane önünde heyecanla bekleyen aileler, kulaklarını ameliyathanenin kapısına dayayarak sesleri dinledi.

Altınordu ilçesine bağlı Yenimahalle Mahallesi'nde yaşayan Eda Nur Aynur, doğum sancıları tutunca, akşam saatlerinde yakınları tarafından Ordu Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne getirildi. İlk çocuğuna hamile olan anne Aynur, yeni yılın ilk dakikalarında sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi. Aile bebeğe 'Masal Duru' ismini verdi. 'Masal Duru' bebeğin doğumundan 10 dakika sonra ise Murat ve Tuğçe Erol çiftinin ikinci çocukları 'Yaşar Aras' bebek hayata gözlerini açtı.

İlk bebeğini kucağına almanın sevincini yaşayan baba Ersin Aynur, cerrahi yoğun bakım doğum salonu ameliyathanesi önünde heyecanla bekledi. Baba Aynur, doğum sırasında kulağını ameliyathanenin kapısına dayayarak, sesleri dinledi. Müjdeli haberi alan baba, gözyaşlarına hakim olamadı.

'UZUN YILLARDIR HAYALİMDE BİR KIZ ÇOCUĞU VARDI'

Ersin Aynur, çocuğunun 2022 yılının ilk bebeği olması nedeniyle mutlu olduğunu belirterek, "Anlatılmaz yaşanır sözünün tam yeri ve zamanıdır. Uzun yıllardan beri hayalimde bir kız çocuğu vardı. Bunu gerçekleştirdik. Böyle bir güne, zamana denk geleceğini hiç tahmin etmezdim. Bu mutluluğun tarifi anlatılmaz" dedi.

Masal Duru'nun annesi Eda Nur Aynur ise "Çok güzel bir duygu. Allah, olmayan herkese nasip etsin. Çok heyecanlıyım. Bu yılın ilk mucizesi oldu" diye konuştu.

'ÇOK GÜZEL BİR DUYGU'

Tuğçe Erol, ikinci çocuğunu kucağına aldığını kaydederek, "Çok güzel bir duygu. Allah'ım herkese nasip etsin inşallah. İkinci oğlumuzu da sağ salim kucağımıza aldık" ifadelerinde bulundu.

Son dakika: Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi