Derya Yanık

Derya Yanık

Son dakika derya yanık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan derya yanık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan derya yanık haber sayfamızda...

Derya Yanık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 554 derya yanık haberi bulunmuştur.
'Türkiye Aile Destek Programı' başvuruları bugün başlıyor!
'Türkiye Aile Destek Programı' başvuruları bugün başlıyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu 15 milyar liralık 'Türkiye Aile Destek Programı' başvuruları bugün başlıyor. Peki Aile Desteği Programı kimleri kapsıyor, yardım miktarı ne kadar, ödemeler ne zaman yapılacak?
27.06.2022Ekonomi
Bakan Yanık: Bölgedeki vatandaşlarımız için 200 bin TL aktardık
Bakan Yanık: Bölgedeki vatandaşlarımız için 200 bin TL aktardıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Marmaris'teki yangınla mücadelede Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi paylaşarak, "Bölgedeki vatandaşlarımızın acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 200 bin TL aktardık" dedi.
23.06.2022Ekonomi
Marmaris'te en büyük risk! Sabotajcı tutukladı
Marmaris'te en büyük risk! Sabotajcı tutukladıMuğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangında son durum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangının büyük oranda kontrol altına alındığını söyledi. Öte yandan sabotajcı için de karar verildi. İşte detaylar...
24.06.2022Gündem
Şehit Uzman Çavuş Sercan Baş son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Çavuş Sercan Baş son yolculuğuna uğurlandıPençe-Kilit Operasyonunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş, Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii'ndeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.
23.06.2022Haberler
Şehit Uzman Çavuş Sercan Baş son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Çavuş Sercan Baş son yolculuğuna uğurlandıPençe-Kilit Operasyonunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş, Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii'ndeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.
23.06.2022Gündem
Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin Milliyet’e konuştu: Yeter!… diye bağırmak istiyorum
Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin Milliyet’e konuştu: Yeter!… diye bağırmak istiyorumCemal Metin Avcı’nın katlettiği Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, kızının katilinin cezasının indirilmesine isyan etti: ‘Kızı diri diri yakılmış bir babayım. Bu kararları verenler kendilerini benim yerime 5 dakika koysunlar verecekleri tepkiler benimkinden fazla olur. Bu caniye mükâfat gibi ceza verildi. Yeter! diye bağırmak istiyorum’
23.06.2022Gündem
Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasına ilişkin açıklama: Faili cesaretlendiren bir eylem
Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasına ilişkin açıklama: Faili cesaretlendiren bir eylemPınar Gültekin'in vahşice öldürülmesiyle ilgili davada katil Cemal Metin Avcı'nın "haksız tahrik indirimi" ile 23 yıl hapis cezası almasına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık önemli mesajlar verdi.
22.06.2022Haberler
Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasına ilişkin açıklama: Faili cesaretlendiren bir eylem
Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasına ilişkin açıklama: Faili cesaretlendiren bir eylemPınar Gültekin'in vahşice öldürülmesiyle ilgili davada katil Cemal Metin Avcı'nın "haksız tahrik indirimi" ile 23 yıl hapis cezası almasına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık önemli mesajlar verdi.
22.06.2022Gündem
Karar toplumun vicdanını yaraladı
Karar toplumun vicdanını yaraladıMuğla’da Pınar Gültekin’i diri diri yakarak öldüren Cemal Metin Avcı’ya “haksız tahrik indirimi” uygulanarak 23 yıl hapis verilmesi, büyük tepki topladı... Avcı’nın cezasına uygulanan indirime tepki gösteren kadın hakları savunucuları, kararın adalet duygusunu zedelediğini söyledi...
22.06.2022Gündem
Bakan Derya Yanık'tan Pınar Gültekin açıklaması! 'Kabul etmemiz mümkün değildir'
Bakan Derya Yanık'tan Pınar Gültekin açıklaması! 'Kabul etmemiz mümkün değildir'Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Muğla'da Pınar Gültekin’i canavarca katleden sanık hakkında verilen cezaya "ağır tahrik" sebebiyle indirim uygulanmasını kabul etmemiz mümkün değildir." açıklamasında bulundu. Öte yandan Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Avcı'nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının haksız tahrik indirimi uygulanarak 23 yıla düşürülmesi ve kardeşi Mert Avcı'nın beraat kararlarının istinaf mahkemesine taşınacağını açıkladı.
21.06.2022Gündem
Pınar Gültekin'in katiliyle ilgili şok gerçek! 'Haksız tahrik indirimi' neden uygulandı?
Pınar Gültekin'in katiliyle ilgili şok gerçek! 'Haksız tahrik indirimi' neden uygulandı?Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Pınar Gültekin davasında 23 ay sonra karar çıktı, tartışmaları da beraberinde getirdi. Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen Cemal Metin Avcı'ya "haksız tahrik indirimiyle" 23 yıl hapis cezası verildi. Peki neye dayanarak bu verildi? Gültekin ailesinin avukatı Dr. Rezan Epözdemir CNN Türk canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Öte yandan Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Avcı'nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının haksız tahrik indirimi uygulanarak 23 yıla düşürülmesi ve kardeşi Mert Avcı'nın beraat kararlarının istinaf mahkemesine taşınacağını açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Muğla'da Pınar Gültekin’i canavarca katleden sanık hakkında verilen cezaya "ağır tahrik" sebebiyle indirim uygulanmasını kabul etmemiz mümkün değildir." açıklamasında bulundu.
21.06.2022Gündem
AK Parti'den Pınar Gültekin davasıyla ilgili açıklama
AK Parti'den Pınar Gültekin davasıyla ilgili açıklamaPınar Gültekin davasında çıkan kararla ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hukuki süreç devam etmektedir. Yargı mekanizması çalışmaktadır. Yeniden değerlendirme süreçleri hukuk içinde bellidir. Hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceğiz." dedi.
21.06.2022Gündem
Bakan Yanık: “1 milyar 289 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdık”
Bakan Yanık: “1 milyar 289 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdık”Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 1 milyar 289 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdıklarını açıkladı.
21.06.2022Ekonomi
Üç bakanlıktan iş birliği protokolü
Üç bakanlıktan iş birliği protokolü Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” imzaladı.
21.06.2022Gündem
3 bakanlıktan çocukların eğitim sürecinin güvenliği için iş birliği
3 bakanlıktan çocukların eğitim sürecinin güvenliği için iş birliğiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında 'Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü' imzalandı.
20.06.2022Gündem
Vahşice katledilen Pınar Gültekin davasında karar
Vahşice katledilen Pınar Gültekin davasında kararTürkiye günlerce bu vahşeti konuşmuştu. Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'nın (32), 'canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada karar çıktı.
20.06.2022Gündem
Bakan Yanık Roma’da yaşlanma ile ilgili ülke beyanını sundu
Bakan Yanık Roma’da yaşlanma ile ilgili ülke beyanını sunduAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Roma’daki BM Avrupa Ekonomik Komisyonu Yaşlanma Konferansı'nda yaş dostu yaşam alanlarını oluşturmaya yönelik pratiklerin Türkiye’de hız kazandığını belirleterek, “Son 20 yıl içerisinde özellikle engelsiz tasarım ve yaş dostu çevreye yönelik farkındalık artış göstermiştir. Özellikle son 5 yıl içerisinde ise ulaşım, barınma, çevre, kentleşme, bilgi ve iletişim teknolojilerine ilişkin ulusal üst düzey politika belgeleri yaşlılık bağlamında da ele alınmaktadır” dedi.
16.06.2022Siyaset
Cenevre'de net mesaj: Kadının insan haklarını bir siyasi araç olarak değil acilen ulaşılması gereken hedef olarak görüyoruz
Cenevre'de net mesaj: Kadının insan haklarını bir siyasi araç olarak değil acilen ulaşılması gereken hedef olarak görüyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye olarak kadının insan haklarını, müzakere konusu bir siyasi araç değil, acilen ulaşılması gereken temel hedef olarak gördüklerini ifade ederek, “Kadınların ve kız çocuklarının hakları her zaman önemli gündemlerdeki kararların merkezinde olmalıdır” dedi.
15.06.2022Siyaset
Bakan Yanık, BM'in EHİS 15. Taraf Devletler Konferansı'na katıldı
Bakan Yanık, BM'in EHİS 15. Taraf Devletler Konferansı'na katıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Birleşmiş Milletler (BM) Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşme’nin (EHİS) 15. Taraf Devletler Konferansı’na video mesajla katılarak Türkiye’nin Ulusal Beyanını paylaştı.
15.06.2022Siyaset
Bakan Derya Yanık'tan İsviçre'de net mesaj! Kadına yönelik şiddete karşı sıfır tolerans vurgusu!
Bakan Derya Yanık'tan İsviçre'de net mesaj! Kadına yönelik şiddete karşı sıfır tolerans vurgusu!İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen Kadınlara Yönelik Ayrımcılığın Önlenmesi (CEDAW) Komitesinin 82’nci oturumuna katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının, sadece kullanılan yöntem ve araçların değişimi olduğunu belirterek, “Türkiye’de mağdurun korunması ve şiddetin önlenmesi mekanizması olan 6284 sayılı Kanun halen yürürlüktedir” dedi.
14.06.2022Siyaset
Bakan Yanık, Hamidiye Tabyaları'da oluşturulan Çocuk Hakları Sokağını açtı
Bakan Yanık, Hamidiye Tabyaları'da oluşturulan Çocuk Hakları Sokağını açtıÇanakkale'de Anadolu Hamidiye Tabyalarında oluşturulan Çocuk Hakları Sokağının açılışı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanıkın katılımıyla yapıldı. Çocuk Hakları Sokağı'nın Çanakkalede, tabyaların bulunduğu mekanda açılmasının tesadüf olmadığını belirten Bakan Yanık, "Geçmişimizden, tarihimizden aldığımız güçle, şehitlerimizin maneviyatından aldığımız güçle geleceği kurma arzusunda olduğumuzu hep söyledik. Geleceği ifade eden çocukların işte bu tabyalarda Çocuk Hakları Sokağını kurmak, geçmiş ile geleceği tekrar birleştirmek arzumuzun o sürekliliği sağlamak tarihimizden aldığımız büyük birikimi geleceğe taşımak arzumuzun bir yansımadır" dedi.
12.06.2022Gündem
Ankara'da sel felaketi: Kaybolan kişi aranıyor
Ankara'da sel felaketi: Kaybolan kişi aranıyorSel nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiği Ankara'dan bir de kayıp ihbarı geldi. Altındağ ilçesinde selde kaybolan kişiyi arama çalışmaları sürüyor.
12.06.2022Haberler
“Sosyal ve Ekonomik Destek’ten yararlanan çocuklarımız için toplam 238 milyon TL yatırdık”
“Sosyal ve Ekonomik Destek’ten yararlanan çocuklarımız için toplam 238 milyon TL yatırdık”Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek’ten (SED) yararlanan çocuklar için ailelerin hesaplarına bu ay toplam 238 milyon TL yatırıldığını bildirdi.
9.06.2022Ekonomi
Mevlana İdris Zengin son yolculuğuna uğurlandı
Mevlana İdris Zengin son yolculuğuna uğurlandıKahramanmaraş'ta kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Türk edebiyatının önemli isimlerinden Mevlana İdris Zengin, son yolculuğuna uğurlandı.
8.06.2022Haberler
Mevlana İdris Zengin son yolculuğuna uğurlandı
Mevlana İdris Zengin son yolculuğuna uğurlandıKahramanmaraş'ta kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Türk edebiyatının önemli isimlerinden Mevlana İdris Zengin, son yolculuğuna uğurlandı.
8.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Derya Yanık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.