Geri Dön

‘Balkabakları’nın sahibi Suudi Prens

Japon sanatçı Yayoi Kusama’nın “All the Eternal Love I Have for the Pumpkins” isimli eseri, Miami Müzesi’nde “The Collection of the Royal Commission for Al-Ula” kapsamında 31 Ocak’a kadar izleyicisi ile buluşuyor.

‘Balkabakları’nın  sahibi Suudi Prens

Bloomberg’de yer alan habere göre, ismini vermeyen bir kişi Kusama’nın imzasını taşıyan bu eseri, Leonardo da Vinci’nin “Salvator Mundi”sini rekor bir fiyata alan Suudi prensin altı ay önce satın aldığını iddia etti. Kusama’nın eseri, müzede led ışıklarıyla aydınlatılmış, ayna kaplı bir odada sergileniyor. Müzenin müdür yardımcısı Tommy Pace “Dünyanın dört bir yanındaki müze izleyicileri arasında popüler olan bu çalışmayı ilk defa Miami Müzesi’ne getirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi. 

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber