Gündem Balkanlardan geldi, İstanbul'un kapısına dayandı! Kent beyaza büründü

Balkanlardan geldi, İstanbul'un kapısına dayandı! Kent beyaza büründü

21.01.2024 - 11:52 | Son Güncellenme:

Edirne merkez ile Keşan ilçesinde dün başlayan kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini yitirdi. Soğuk havanın etkili olduğu kentte, tarihi mekanlar beyaz ile kaplandı.

Balkanlardan geldi, İstanbulun kapısına dayandı Kent beyaza büründü

Edirne'de dün öğle saatlerinde etkili olan karla karışık yağmur, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı gece saatlerinde etkisini artırırken, kentte bazı cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı.

Haberin Devamı

Kar yağışı ile başta Selimiye Camisi ve çevresi olmak üzere tarihi mekanlar beyaz örtüye büründü. Polis ekipleri ise trafikte önlemler alarak, buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı.

VALİLİKTEN YASAK

Edirne Valiliği de olumsuz hava koşulları nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar motosiklet, elektrikli skuter ve motokuryelerin trafiğe çıkışını yasakladı. Açıklamada, "Kıymetli Edirneliler; ilimizde görülen olumsuz hava koşulları nedeniyle, trafik seyir ve can güvenliği için, bir sonraki duyuruya kadar, 20.01.2024 itibariyle motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryerlerin trafiğe çıkışlarına izin verilmeyecektir" denildi.


Balkanlardan geldi, İstanbulun kapısına dayandı Kent beyaza büründü

KEŞAN'DA KAR YAĞIŞI

Keşan ilçesinde de dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı, sabah saatlerinde yerini soğuk havaya bıraktı. Dışarı çıkanlar bere, şal ve atkılarla soğuktan korunmaya çalışırken, bazı evlerin çatılarında buz sarkıtları oluştu.

Haberin Devamı

Balkanlardan geldi, İstanbulun kapısına dayandı Kent beyaza büründü

Belediye ekipleri tuzlama çalışması yaparken, trafik ekipleri yollarda oluşan buzlanmalara karşı sürücüleri uyardı.

Balkanlardan geldi, İstanbulun kapısına dayandı Kent beyaza büründü

MOTOKURYELER İÇİN YASAK KALKTI

Edirne Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle trafiğe çıkışları yasaklanan motokuryelere ilişkin, "Olumsuz hava koşullarına bağlı olarak, trafik seyir ve can güvenliği açısından, alınan trafiğe çıkış yasağı motokuryeler için bugün saat 14.00 itibariyle kaldırılmıştır" açıklaması yaptı.