Kar

Kar

Son dakika Kar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kar haber sayfamızda...

Kar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 47.712 kar haberi bulunmuştur.
Rum Suresi Oku - Rum Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Rum Suresi Oku - Rum Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 30. suresi olan Rum Suresi toplamda 60 ayetten oluşur. Mekke döneminde inen Rum suresi, adını ikinci ayetten almaktadır. Okuması oldukça faziletli olan bu surede genel olarak kıyametten Allah'ın varlı ve birliğine inanmayan ve Kureyş kabilesinin İslâm’a karşı olumsuz tutumu ele almıştır. Rum Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti ve diyanet meali ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
Fıstık üreticisinden taban fiyat çağrısı
Fıstık üreticisinden taban fiyat çağrısıTürkiye’de fıstık üretiminin önde gelen illerinden Gaziantep’te fıstık bahçeleri boz fıstık hasadının başlamasıyla hareketlendi. Rekolteden ve fiyattan umduğunu bulamayan fıstık üreticileri Antep fıstığında taban fiyatı uygulanması için çağrı yaptı.
13.08.2022Ekonomi
Tarım Kredi marketlerinde indirim pazartesi başlıyor
Tarım Kredi marketlerinde indirim pazartesi başlıyorTarım Kredi Kooperatifi marketlerinde uygulanacak indirimin detayları belli oldu.
13.08.2022Ekonomi
Bakan Soylu'dan videolu paylaşım: Yalanlarla yanlışı örtmeye müsaade edilemez
Bakan Soylu'dan videolu paylaşım: Yalanlarla yanlışı örtmeye müsaade edilemezİçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı paylaşımda "Devleti itibarsızlaştırmak, Denetimi etkisiz kılmak, Böylece yapanın yanına kar kalmasını sağlamak... Yalanlarla yanlışı örtmeye müsaade edilemez. "CHP'li Belediyeleri soruşturmak için İçişleri Bakanlığı'nda özel birim kuruldu." notu ile video paylaşımında bulundu.
12.08.2022Haberler
Zabıta müdürüne silahlı saldırıda 3 tutuklama
Zabıta müdürüne silahlı saldırıda 3 tutuklamaAydın'ın Didim ilçesinde, zabıta müdürü Murat Hacıfettahoğlu'nun otomobiline bineceği sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu ayaklarından yaralanmasıyla ilgili olarak gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 3'ü tutuklandı. 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
12.08.2022Gündem
Bakan Soylu'dan videolu paylaşım: Yalanlarla yanlışı örtmeye müsaade edilemez
Bakan Soylu'dan videolu paylaşım: Yalanlarla yanlışı örtmeye müsaade edilemezİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'CHP'li belediyeleri soruşturmak için İçişleri Bakanlığı'nda özel birim kuruldu' iddialarına ilişkin, "İçişleri Bakanlığı'nda, rastgele, kanunsuz, mevzuatsız bir birim kurulamaz. Hiçbir devlet memuruna da kanunsuz, gelişi güzel ceza verilemez. Bu ülkede idari hukuku anlamında bir disiplin vardır. Buna ait mahkemeler ve bir hukuk vardır" dedi.
12.08.2022Siyaset
İstanbul'da lahmacun fiyatı tartışması!
İstanbul'da lahmacun fiyatı tartışması!Ekonomik ve dışarıda hızlıca tüketilebilecek lezzetlerden biri olması nedeniyle daha sık tercih edilen lahmacunun fiyatı İstanbul'un ilçelerinde farklılık gösteriyor.
12.08.2022Haberler
Çinli çip üreticisi cirosunu artırdı
Çinli çip üreticisi cirosunu artırdıÇinli çip üreticisi SMIC ikinci çeyrekte cirosunu yüzde 42 oranında artırdığını bildirdi.
12.08.2022Uzmanpara
İstanbul'da lahmacun fiyatı tartışması; Bağcılar'da 15, Sultanahmet'te 40 lira
İstanbul'da lahmacun fiyatı tartışması; Bağcılar'da 15, Sultanahmet'te 40 liraEkonomik ve dışarıda hızlıca tüketilebilecek lezzetlerden biri olması nedeniyle daha sık tercih edilen lahmacunun fiyatı İstanbul'un ilçelerinde farklılık gösteriyor.
12.08.2022Ekonomi
İngiltere'de başbakan adayı enerji şirketlerini savundu: Kâr etmek şeytani bir şey değil
İngiltere'de başbakan adayı enerji şirketlerini savundu: Kâr etmek şeytani bir şey değilİngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti'nin lider adaylarından Dışişleri Bakanı Liz Truss, enerji şirketlerine yönelik eleştirilere katılmadığını söyledi.
12.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa müjdeyi verdi: Temel gıdalarda fiyatlar inecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa müjdeyi verdi: Temel gıdalarda fiyatlar inecekTarım Kredi Kooperatiflerinin koyun- kuzu etinin ardından büyükbaş eti fiyatında da yüzde 30-35 indirime gideceğini açıklayan Erdoğan, şeker, buğday, un, zeytinyağı, ayçiçek yağı gibi temel ürünlerin fiyatlarının da düşeceğini söyledi.
12.08.2022Siyaset
THY zor dönemde rekor kâra uçtu
THY zor dönemde rekor kâra uçtuAvrupa havalimanlarında iş yapış modellerinin bozulduğu, tedarik zincirinde kırılmalar yaşandığı dönemde THY ilk 6 ayda 737 milyon dolarla rekor kâr elde etti. THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, 90. yıl dönümlerini kutlayacakları ve 1 milyarıncı yolcuyu uçuracakları 2023 yılı öncesi çok önemli bir başarı elde ettiklerini vurguladı.
12.08.2022Ekonomi
Mesleki eğitim zirvesi
Mesleki eğitim zirvesiŞirketlerin, mesleki eğitim merkezlerinden daha fazla yararlanması için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer işbirliği protokolü imzaladı.​
11.08.2022Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 35'lik indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 35'lik indirim müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında Tarım Kredi marketlerinde et, ayçiçeği yağı, şeker ve 40 çeşit üründe indirim yapılacağını duyurdu
11.08.2022Haberler
İlçeye günlük 3 bin ton fıstık, 100 milyon lira para giriyor
İlçeye günlük 3 bin ton fıstık, 100 milyon lira para giriyorTürkiye’de 110 ülkeye ihraç edilen Antep fıstığının fiyatını Gaziantep’in Nizip ilçesi belirliyor. Fıstık ekonomisinin kalbinin attığı ilçeye günlük 3 bin ton fıstık geldiğini söyleyen Nizip Fıstıkçılar İşletme Kooperatifi Başkanı Ahmet Polat, “Antep fıstığının fiyatı Nizip’te belirlenir” dedi.
11.08.2022Ekonomi
İnsan Suresi Oku - İnsan Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Tefsiri ve Diyanet Meali
İnsan Suresi Oku - İnsan Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Tefsiri ve Diyanet Mealiİnsan Suresi, Kur'an-ı Kerim'in 76. suresidir ve toplamda 31 ayetten oluşur. Medine döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Sure adını 1. ayette yer alan “insan” teriminden alan bir suredir. Surede insanın yaratılması ve inanan insanların cennetle mükafatlandırılacağından bahsedilmektedir. Bunun dışında Allah’a ve onun emirlerine inanmayan insanların durumu da İnsan Suresi içerisinde yer almaktadır. Sure içerisinde Müslümanların Allah’ın verdiği nimetlere şükretmesi öğütlenmektedir. Bu kapsamda İnsan Suresi, Müminler için oldukça önemli anlamlar içermektedir. Okuması oldukça faziletli sureler arasında yer almaktadır. İnsan Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti, tefsiri ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.08.2022Sureler
Karia Suresi Okunuşu ve Anlamı - Karia Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Karia Suresi Okunuşu ve Anlamı - Karia Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet MealiKaria Suresi Kur’an-ı Kerim'in 101. suresidir. Toplamda 11 ayetten oluşan Karia Suresi Müslümanlar açısından oldukça özel bir yere sahiptir. Bu sure, ismini içerisinde değinilen “el-Kari’a” kavramından almaktadır. Sureye adını veren terim Türkçe kıyamet günü anlamına gelmektedir. Karia Suresinde kıyamet günü gerçekleşecek olaylardan ve ahiret hayatı konularından bahsedilmektedir. Karia Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.08.2022Sureler
Didim’de zabıta müdürünün vurulmasıyla ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı
Didim’de zabıta müdürünün vurulmasıyla ilgili 6 şüpheli gözaltına alındıDidim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’nun geçtiğimiz hafta silahlı saldırgan tarafından vurulması olayı, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekip tarafından aydınlatıldı. Olayın tetikçisi M.A.S. ve kendisine yardım ettiği tespit edilen ve azmettiricisi ile birlikte 6 şüpheli gözaltına alındı.
11.08.2022Gündem
330 milyar TL’lik aktif büyüklük
330 milyar TL’lik aktif büyüklükTürkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk, 2022 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.
11.08.2022Ekonomi
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleri
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleriDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
10.08.2022Bebek
Erdoğan'dan 'fiyatları düşürün' talimatı! Hangi ürünlerde indirim yapılacak? İşte cevabı...
Erdoğan'dan 'fiyatları düşürün' talimatı! Hangi ürünlerde indirim yapılacak? İşte cevabı...Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerle ilgili talimat verdi. Peki hangi ürünlerde indirim yapılacak? İşte cevabı...
10.08.2022Haberler
Erdoğan'dan 'fiyatları düşürün' talimatı! Hangi ürünlerde indirim yapılacak? İşte cevabı...
Erdoğan'dan 'fiyatları düşürün' talimatı! Hangi ürünlerde indirim yapılacak? İşte cevabı...Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerle ilgili talimat verdi. Peki hangi ürünlerde indirim yapılacak? İşte cevabı...
10.08.2022Ekonomi
‘Çiftçi üretmezse hepimiz aç kalırız’
‘Çiftçi üretmezse hepimiz aç kalırız’Edirne’de ayçiçek üreticileriyle bir araya gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu, tarıma gereken desteğin verilmediğini belirterek, “Siz üretmediğiniz zaman hepimizin aç kalacağını da onlar biliyorlar. Sizi desteklemek en temel görevimiz” dedi.
10.08.2022Siyaset
1.15 trilyon liralık büyüklüğe ulaştı
1.15 trilyon liralık büyüklüğe ulaştıAktif büyüklüğünü yüzde 23.7 artırarak 1.15 trilyon TL seviyesine yükselten İş Bankası ilk 6 ayda 23 milyar TL kâr elde etti.
10.08.2022Ekonomi
Ekonomiye 965 milyar TL destek verdi
Ekonomiye 965 milyar TL destek verdiVakıfBank, 2022 yılının ilk yarısında aktif büyüklüğünü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 76 oranında artırarak 1.3 trilyon TL’ye yükseltti.
10.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.