Geri Dön
GündemBAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR, TATİL BİRLEŞTİRİLDİ Mİ? RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN 2022, 9 GÜN MÜ?

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR, TATİL BİRLEŞTİRİLDİ Mİ? RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN 2022, 9 GÜN MÜ?

Ramazan ayında dualar ediliyor, teravih namazları kılınıyor ve oruç ibadeti Müslüman alemi tarafından gerçekleştiriliyor. İslam dünyası için önemli olan bu ayın sonunda ise Ramazan Bayramı idrak edilecek. Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala ise bayram tatili ile ilgili araştırmalar başladı. 5-6 Mayıs tarihileri bayram tatiline eklenirse bayram tatilinin süresi 9 güne çıkacak. Bayram tatili ile ilgili karar için kabine toplantısının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kabine toplantısı yarın gerçekleştirilecek. Ramazan Bayramı tatili ile ilgili son dakika gelişmeleri haberde yer alıyor. Peki bayram tatili 9 gün oldu mu 2022, kaç gün? İşte Ramazan Bayramı tatil tarihleri...

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR, TATİL BİRLEŞTİRİLDİ Mİ? RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN 2022, 9 GÜN MÜ?

Ramazan Bayramı için geri sayım devam ediyor. Ramazan ayı bu sene 2 Nisan tarihinde başladı ve bu ayın sonunda ise 2 Mayıs tarihinde Ramazan Bayramı kutlanacak. Her bayramda olduğu gibi bayram namazları kılınacak, bayram ziyaretleri gerçekleştirilecek. Bayrama az bir süre kala ise merak edilen konulardan biri ise bayram tatilinin süresi oldu. 2 Mayıs tarihinde başlayacak olan Ramazan Bayramı'nın tatil süresinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı ise bireylerin araştırdığı konular arasında bulunuyor. Bayram tatili konusunda kabine toplantısının kararı bekleniyor. Peki bu sene Ramazan Bayramı tatili kaç gün, 5-6 Mayıs tatil olacak mı 2022? Bayram tatili 9 gün mü?

RAMAZAN BAYRAMI 1.TATİL GÜNÜ NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 1.günü 2 Mayıs tarihine denk geliyor. Bayram tatili 2 Mayıs tarihinde başlayacak. Tatil planı yapanlar 29 Nisan cuma günü sonrasını bayram tatili ile birleştirebilir ve bayram tatili süresini uzatabilir.

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Bayram tatili 4 Mayıs tarihinde sona eriyor. 4 Mayıs 2022 tarihi ise çarşamba gününe denk geliyor.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLDU MU?

Bayram tatili ile ilgili karar için kabine toplantısının kararı bekleniyor. Kabine toplantısının yarın gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kabine toplantısından bayram tatili ile ilgili karar çıkarsa haberde yer alacak. 9 gün bayram tatili kararı gelmezse 5-6 Mayıs tarihinde yıllık izin alanlar tatil süresini 9 gün yapabilirler.