Geri Dön

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? 9 gün sokağa çıkma yasağı var mı?

Corona virüs nedeniyle hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Ramazan Bayramı'na yavaş yavaş yaklaşılıyor. Bayrama kısa bir süre Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı ise merak ediliyor. Gündemde 9 günlük bir sokağa çıkma yasağı olacağı iddiası yer alıyor. Peki bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? 9 gün sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? 9 gün sokağa çıkma yasağı var mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusunun cevabı aranıyor. Corona virüs nedeniyle çeşitli alanlarda tedbirler alınıyor. O önlemler arasında sokağa çıkma yasağı uygulaması da yer alıyor. Bayrama yaklaşırken ise bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı araştırılıyor. Bayramda 9 günlük bir sokağa çıkma yasağı olacağı ile ilgili iddialar bulunuyor. Peki bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi köşesinde "9 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kritik karar 18 Mayıs’ta" adlı bir yazı kaleme aldı.

İşte Selvi'nin yazısının ilgili kısmı:

Mayıs ayının normalleşme sürecinin hazırlık aşaması olacağı netleşti. Bayrama kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek. Ama asıl bayramdan sonra ne olacak?

Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü arife, pazar günü ise bayram olduğu için zaten sokağa çıkma yasağının kapsamında olacak. Ancak bu süreçte aydınlatılması gereken iki tarih var.

Ramazan Bayramı’nın ikinci ve üçüncü günü de sokağa çıkma yasağı kapsamına alınıp 4 gün olarak uygulanacak mı?

Ramazan Bayramı’nı da içine alacak şekilde, 23 Mayıs Cumartesi günü başlayıp 1 Haziran Pazartesi günü bitmek üzere 9 günlük sokağa çıkma yasağı söz konusu mu?

Normalleşme takvimi pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak. Kontrollü bir normalleşme sürecine hazırlık yapılıyor. Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak. Ama bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek. 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir.

2020 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN

Ramazan Bayramı'nın 1.günü: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı'nın 2.günü: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı'nın 3.günü: 26 Mayıs Salı

Perdelerle gizlediler! İhbarla ortaya çıktıPendik'te bir çay ocağı sahibinin iş yerinin üst katındaki daireyi kahvehane olarak kullandığı ortaya çıktı. Polisin baskın yaptığı dairede okey ve iskambil oynayan 23 kişi yakalandı. Toplamda 73 bin 140 lira para cezası kesildi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet