Geri Dön
GündemBebek arabasında çantası çalınan Nijeryalı kadın gözyaşlarına boğuldu!

Bebek arabasında çantası çalınan Nijeryalı kadın gözyaşlarına boğuldu!

İstanbul Esenyurt’ta pasaport işlemlerini tamamlamak için fotokopi çektiren Nijeryalı kadın, bebek arabasına bıraktığı çantasını çaldırdı. İçerisinde 5 bin TL’ye yakın para, pasaport, oturma izni olan kadın çaresizlikten gözyaşlarına boğuldu. Polis çantayı çaldığı öne sürülen kişi veya kişileri tespit etmek için çalışma başlattı.

Bebek arabasında çantası çalınan Nijeryalı kadın gözyaşlarına boğuldu!

Edinilen bilgilere göre, Nijerya vatandaşı Rita Ritannanna, Yenikent Mahallesi 1880 Sokak’ta yürürken yanına yaklaşan bir dilenci kendisinden para istedi.  Bu sırada cep telefonunu düşürüp yerden alan Ritannana yoluna devam etti.  Çocuğunun da içinde olduğu bebek arabasındaki çantadan bir miktar para alan Ritannanna daha sonra, fotokopi çektirmek için bir uluslararası para transferi yapılan merkeze girdi.

Burada tekrar baktığı bebek arabasında içinde 5 bin TL ile kendisi, eşi ve çocuğunun pasaportu ile oturma izin kağıtları bulunan çantasını bulamadı.  Çantasını çocuğunun yanında bebek arabasına bıraktığını belirten kadın, bir anda çantasının çalındığını belirterek gözyaşlarına boğuldu.

Çevredekilerin gelmesiyle durum hemen polise haber verildi. ‘Gasp’ ihbarı üzerine sevk edilen ekipler kadının ifadesine başvurdu. Kadın dilenciden şüphelendiğini belirtti. Polis, kadının çantasını çalan kişi veya kişilerin tespit edilerek yakalanabilmesi için çalışma başlattı.

Rita Ritannanna'nın ağladığını parasız kaldığını gören çevredeki bir esnaf ona bir miktar para verdi.

 

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet