Pasaport

Pasaport

Son dakika pasaport haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pasaport gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pasaport haber sayfamızda...

Pasaport

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.260 pasaport haberi bulunmuştur.
Tatile geldiği Türkiye'de hafızasını yitirdiği iddia edilen kadın kayboldu
Tatile geldiği Türkiye'de hafızasını yitirdiği iddia edilen kadın kaybolduErmenistan'dan tatil için geldiği Türkiye'de bilinmeyen nedenle hafızasını yitirdiği iddia edilen  Mariam Mkrtchyan (31) ortadan kayboldu. Kadının Kuşadası'nda arkadaşlarıyla tatil yaptıktan sonra bilinmeyen bir şekilde hafızasını yitirdiğini iddia eden İstanbul'daki arkadaşı Şahin Kuş, Mkrtchyan'ın son olarak Silivri Selimpaşa'da görüldüğünü söyledi.
18.09.2021Gündem
Kırklareli'nde jandarmadan uluslararası uyuşturucu çetesine operasyon!
Kırklareli'nde jandarmadan uluslararası uyuşturucu çetesine operasyon!Kırklareli'nde jandarma ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 4'ü Bulgaristan vatandaşı 5 şüpheli yakalandı. İstanbul, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde diğer suç örgütü üyelerinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.
17.09.2021Gündem
Kayıp Kimlik Başvurusu 2021: Kayıp Kimlik Cezası ve Gerekli Belgeler Nelerdir?
Kayıp Kimlik Başvurusu 2021: Kayıp Kimlik Cezası ve Gerekli Belgeler Nelerdir?Kimlik kartı kişiye özel resmi belge niteliği taşır. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının sahip olması gereken bir belgedir. Herhangi bir sebeple kaybedilmesi veya çaldırılması halinde yapılması gereken bazı hususlar bulunur. 2021 yılı içerisinde kimliğini kaybedenlerin ALO 199 çağrı merkezini arayarak öncelikle bildirimde bulunması gerekmektedir. Kimlik kaybetmenin ayrıca cezası bulunur. Belli bir ücret karşılığı ve gerekli belgeler ile birlikte yeniden nüfus cüzdanı çıkartılabilir. Kayıp kimlik cezası ve gerekli belgeler nelerdir? “Kayıp Kimlik Başvurusu 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
17.09.2021Gündem
Kimlik Yenileme 2021: Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar, Randevu Alma ve Kimlik Değiştirme Ücreti
Kimlik Yenileme 2021: Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar, Randevu Alma ve Kimlik Değiştirme ÜcretiKimlik kartı her Tük vatandaşına verilen kişiye özgü resmi kimlik belgesidir. Kanunen herkesin sahip olması gereken kimlik kartları yurt dışında da geçerli olabilmesi ve sorgulama işlemlerinin daha kolay olması için çipli hale geldi. Bu yüzden eski tip nüfus cüzdanını kullananların 2023 yılına kadar kimlikleri yenilemesi gerekir. Yeni kimlik kartı çıkarmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Eski kimliği değiştirmek için öncelikle randevu almak şart. Ardından gerekleri evrakların tamamlaması ve ücretin yatırılması gerekir. Yeni nüfus cüzdanı için gerekli evraklar ve kimlik değiştirme ücreti için Kimlik Yenileme 2021 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
17.09.2021Gündem
Aşı kartı oluşturma - sorgulama! Aşı Kartı nasıl, nereden alınır? Adım adım aşı kartı alma işlemi
Aşı kartı oluşturma - sorgulama! Aşı Kartı nasıl, nereden alınır? Adım adım aşı kartı alma işlemiAşı kartı oluşturmak isteyen vatandaşlar için detayları haberimize ekledik. Koronavirüs aşılarını tamamlayanların alabileceği aşı kartı nasıl, nereden alınır soruları yoğun ilgiyle karşı karşıya. Adım adım aşı kartı alma işlemini haberimizin içeriğinde anlattık. İşte aşı kartı sorgulama detayları...
15.09.2021Gündem
Macron'un eski yakın koruması farklı suçlamalarla hakim karşısında
Macron'un eski yakın koruması farklı suçlamalarla hakim karşısındaFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un koruma işlerinden sorumlu eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Alexandre Benalla'nın silahla poz vermek ve 2 kişiyi darbetmekle suçlandığı davanın görülmesine başlandı.
14.09.2021Dünya
Macron'un eski yakın koruması hakim karşısında
Macron'un eski yakın koruması hakim karşısındaFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un koruma işlerinden sorumlu eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Alexandre Benalla'nın silahla poz vermek ve 2 kişiyi darbetmekle suçlandığı davanın görülmesine başlandı.
13.09.2021Dünya
İngiltere, mekanlara girmek için aşı pasaportu zorunluluğunu geri çekti
İngiltere, mekanlara girmek için aşı pasaportu zorunluluğunu geri çektiİngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, BBC'ye yaptığı açıklamada bu ayın sonundan itibaren birçok mekana girebilmek için aşı pasaportu zorunluluğu getirecek planı geri çektiklerini açıkladı.
12.09.2021Dünya
Artık e-Devlet'ten yapılabilecek! Kimlik kartları...
Artık e-Devlet'ten yapılabilecek! Kimlik kartları...İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce 15 yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartı başvurularının ebeveynleri tarafından e-Devlet Kapısı'nda yapılmasına imkan sağlandı.
11.09.2021Gündem
Sahte polis kimliği kullanarak gasp yapan şüpheliler yakalandı
Sahte polis kimliği kullanarak gasp yapan şüpheliler yakalandıİstanbul Esenyurt'ta, sahte polis kimliği kullanarak İran uyruklu kişilerin 3 adet cep telefonu, pasaport ve bir miktar parasını gasbeden şüpheliler, düzenlenen operasyonla yakalandı.
8.09.2021Gündem
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu
Dünyanın en güçlü pasaportları belli olduVize almadan gidilebilecek ülke sayısına göre tüm dünyadaki pasaportların sıralamasında Japonya vatandaşları 191 ülkeye vizesiz gidebilme sayısıyla zirvede yer aldı. Tüm ülkeleri kapsayan araştırmaya göre listenin en son sırasında ise 26 yere vizesiz gidebilen Afganistan bulunuyor. Türkiye ise listede 57. sırada yer alıyor.
6.09.2021Tatil
Aşı kartı alma | E-nabız ve HES uygulamasından aşı kartı oluşturma ekranı...
Aşı kartı alma | E-nabız ve HES uygulamasından aşı kartı oluşturma ekranı...Korona aşısı olmuş vatandaşlar aşı kartı oluşturma ekranını araştırıyor. Hayat Eve Sığar uygulamasından ve e-nabız üzerinden aşı kartı oluşturma işlemleri sonrasında yurt dışı seyahatleri ve turizm faaliyetleri gibi alanlarda kolaylık sağlanıyor. Peki, aşı kartı nasıl oluşturulur?
6.09.2021Gündem
Numara Taşıma 2021: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?
Numara Taşıma 2021: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?GSM operatörleri numarasını taşımak isteyenler için çeşitli kampanyalar yapıyor. Hat taşıma yapmak isteyen kişiler için internet, şube veya telefonlar imkanı bulunuyor. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi GSM operatörlerinin kampanyalarına katılmak isteyen kullanıcılar kendilerine uygun bir paketi seçerek hatları kolayca taşıyabiliyor. Hat taşımak isteyen kişilerin aklına takılan konulardan birisi de ücrettir. GSM operatörleri numara taşıma işleminden herhangi bir ücret talep etmezler. İstediği paketi seçen kişi ona göre aylık faturasını ödemeye devam. Hat taşıma işlemi nasıl yapılır? “Numara Taşıma 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Teknoloji
EFT Saatleri 2021: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır?
EFT Saatleri 2021: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır? EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz. EFT işlemi hafta içi yapılabilir ve ancak her bankanın EFT saatleri ile ücreti değişiklik gösterir. Hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemi yapılmaz. EFT sadece bankaların faaliyette olduğu saatlerde yapılır. Ancak Merkez Bankası’nın 2021 yılı itibari ile hizmete soktuğu FAST işlemi ile 7/24 1000 TL’ye kadar EFT yapılabilir. Bankalar arası 7/24 EFT ve havale saat kaça kadar yapılır? diyorsanız “EFT Saatleri 2021” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
4.09.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İlk temasa geçeceğimiz yer Ankara'dır
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İlk temasa geçeceğimiz yer Ankara'dırKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Akdeniz'deki Suriye kaynaklı petrol sızıntısının rüzgarın da ters yöne esmesiyle KKTC sahillerine gelmediğini bildirdi.
3.09.2021Siyaset
FETÖ firarisi doktor, yurda girmeye çalışırken enselendi!
FETÖ firarisi doktor, yurda girmeye çalışırken enselendi!Mesleğini kullanarak kişisel bilgileri örgüte iletip 15 Temmuz sonrası yurt dışına kaçan FETÖ firarisi eski doktor havalimanında yakalandı. Hakkında 24 ayrı suçtan arama kararı bulunan FETÖ firarisinin mesleği gereği edindiği binlerce kişinin kişisel verilerini de örgüte aktardığı tespit edildi.
3.09.2021Haberler
Son dakika... FETÖ firarisi doktor, yurda girmeye çalışırken enselendi!
Son dakika... FETÖ firarisi doktor, yurda girmeye çalışırken enselendi!Mesleğini kullanarak kişisel bilgileri örgüte iletip 15 Temmuz sonrası yurtdışına kaçan FETÖ firarisi eski doktor havalimanında yakalandı. Hakkında 24 ayrı suçtan arama kararı bulunan FETÖ firarisinin mesleği gereği edindiği binlerce kişinin kişisel verilerini de örgüte aktardığı tespit edildi.
3.09.2021Gündem
Antalya'da bir kadın zorla tutulduğunu söylediği evin penceresinden atladı
Antalya'da bir kadın zorla tutulduğunu söylediği evin penceresinden atladıAntalya'da zorla tutulduğunu iddia ettiği evin penceresinden atlayan kadın yaralandı. Görgü tanıklarından Yılmaz Aktaş, "Pencereye çıkan kadın, alıkonulduğunu, işkence yapıldığını söyledi. Önce aşağıya pasaport attı. Kendisini daha önce burada görmemiştik. Demir kapılar nedeniyle çıkamadığını belirtti. Polisi aradık ama o sırada atladı. Arabaya çarpması onu yavaşlattı." dedi.
2.09.2021Haberler
Mahalleyi ayağa kaldıran olay! Kurtulmak için camdan atladı
Mahalleyi ayağa kaldıran olay! Kurtulmak için camdan atladıAntalya'da zorla tutulduğunu iddia ettiği evin penceresinden atlayan kadın yaralandı. Görgü tanıklarından Yılmaz Aktaş, "Pencereye çıkan kadın, alıkonulduğunu, işkence yapıldığını söyledi. Önce aşağıya pasaport attı. Kendisini daha önce burada görmemiştik. Demir kapılar nedeniyle çıkamadığını belirtti. Polisi aradık ama o sırada atladı. Arabaya çarpması onu yavaşlattı." dedi.
2.09.2021Gündem
Covid sertifikası okullarda ve ulaşım araçlarında zorunlu hale geldi
Covid sertifikası okullarda ve ulaşım araçlarında zorunlu hale geldiİtalya'da Covid sertifikalarının kullanım alanı bugünden itibaren genişletiliyor. "Yeşil pasaport" olarak anılan sertifikalar okullarda ve uzun mesafe taşımacılığında da zorunlu olacak.
1.09.2021Dünya
İstanbul Havalimanı’nda sahte pasaportlu DEAŞ üyesi yakalandı
İstanbul Havalimanı’nda sahte pasaportlu DEAŞ üyesi yakalandıTerör örgütü DEAŞ üyesi olduğu gerekçesiyle 2020 yılında Türkiye'den sınır dışı edilen Rusya uyruklu Abu Umar D., sahte pasaportla giriş yapmaya çalıştığı İstanbul Havalimanı'nda yakalandı.
28.08.2021Haberler
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Rusya, dört uçağı Kabil'e gönderdi
Rusya, dört uçağı Kabil'e gönderdiHamid Karzai Uluslararası Havalimanı'na inen 4 Rus uçağı ile 500 Rus, Ukrayna, Belarus, Tacikistan, Kırgızistan, Özbekistan vatandaşı Afganistan'dan tahliye edilecek.
25.08.2021Dünya
Hızla yükseliyor! Geçen yıla göre yüzde 34 arttı
Hızla yükseliyor! Geçen yıla göre yüzde 34 arttıÜlke genelinde aşılama oranlarının artması ve alınan pandemi önlemleriyle Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu sayılarında artış yaşanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanından bu yılın ilk 7 ayında 11,8 milyon yolcunun geçiş yaptığı ve yolcu sayısının da geçen yıla göre yüzde 34 artış gösterdiği kaydedildi.
24.08.2021Ekonomi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rum yönetimine tepki
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rum yönetimine tepkiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Bakanlar Kurulunun, Kapalı Maraş'a ilişkin açılımda öne çıkan ve Bakanlar Kurulu'nda bulunan bazı siyasi isimlerin, sözde "Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportları"nı iptal etme kararına ilişkin, "Bu kararı alan Rum yönetimini kınıyorum. Bu bir çağdışılıktır, bu bir ırkçılıktır, insan hakları bakımından yanlıştır ve hukuki bir zemini yoktur." dedi.
23.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

2021türkiyeoperasyonücretaşı kartı

Pasaport ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.