Geri Dön

Bensu Soral kimdir, kaç yaşında?

Güzel oyuncu Bensu Soral, dizilerde aldığı rollerle kendini kanıtladıktan sonra rotayı sinemaya kırmış durumda. Önümüzdeki sene Organize İşler'in yeni filminde rol alacak oyuncu, bu gece O Ses Türkiye yılbaşı özel programında misafir sanatçı olarak sahneye çıkacak.

Bensu Soral kimdir, kaç yaşında?

Bensu Soral 23 Mart 1991 İstanbul doğumlu. Bursa'da bulunan İnegöl Anadolu Lisesi'nde öğrenim gördü. Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'de grafik üzerine eğitim görmeye devam etmektedir. Ablası Hande Soral'ın da desteğiyle oyunculuğa başlamıştır.

İÇERDE İLE SES GETİRDİ

İlk defa Yol Ayrımı dizisi ile televizyon ekranlarına çıktı. Aynı zamanda 2008'de vizyona giren Vicdan dizisinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Daha sonra Boynu Bükükler isimli gençlik komedisi dizisinde ana karakterlerin biri olan Miray'ı, 2015'te ise Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Aslı Metiner karakterini canlandırdı. Ayrıca Murat Dalkılıç'ın "Kader" adlı şarkısına çekilen klipte yer almıştır. Oyuncu 2016 yılında çekilmiş ve büyük reyting toplamış 'İçerde' adlı dizide Çetin Tekindor'un canlandırdığı "Kebapçı Celal"in avukatlığını yapan "Melek" karakterini canlandırmıştır ve bununla da yayın hayatına geri dönüş yapmıştır.

BENSU SORAL FİLMOGRAFİ

2012 Yol Ayrımı
2013 Vicdan Müge
2014 Boynu Bükükler
2015 Tatlı Küçük Yalancılar
2016-2017 İçerde

Sinema
2018 Dı?arda 2
2019 Organize İşler 2: Sazan Sarmalı

Engelini unutup, tesadüfen başladığı sporda şimdi antrenör olduDört yıl önce başladığı okçuluk sporunda önemli bir başarı kazandıktan sonra antrenör olarak devam eden fiziksel engelli Bahattin Tüz, sporcu yetiştirmeye başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet