Geri Dön

BİFO Mozart’la randevuya çıkıyor

Borusan Sanat çatısı altında geçen sezon 20’nci yılını kutlayan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), yeni sezonda da klasik müzikseverleri dünya sahnesinin önemli isimleriyle buluşturmaya devam edecek. Bu sezon da geleneği bozmayıp, açılışı klasik sahnenin yıldız isimlerinden biriyle yapacak BİFO, ilk konserde Ray Chen’e eşlik edecek. 17 Ekim Perşembe akşamı gerçekleşecek konseri, geçen sezon orkestrayla birlikteliğinin 10. yılı kutlanan BİFO Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şefi Sascha Goetzel yönetecek.

BİFO Mozart’la randevuya çıkıyor

Konserlerden bazıları

BİFO, sezon boyunca İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te gerçekleşecek konserlerinde; Jay Yang (soprano), Yeol Eum Son (piyano), MiloÜ Karadaglic (gitar), Dorothea Röschmann  (soprano), Angela Gheorghiu (soprano), Alexander Gavrylyuk (piyano), Andreas Ottensamer (klarnet), Yuri Bashmet (viyola), Pablo Ferrández  (viyolonsel), Harriet Krijgh (viyolonsel), Bogdan Baciu (bariton), Peter Sonn (tenor), Elena Maximova (mezzosoprano), Ekaterina Siurina (soprano), Alois Glassner (koro şefi) ve Salzburg Bach Korosu ile aynı sahneyi paylaşacak. Ayrıca bu sezon BİFO; konuk şefler Diego Matheuz, Ludovic Morlot ve John Nelson’ın yönetiminde de konserler gerçekleştirecek.

Geniş repertuvarının yanı sıra sahne duruşuyla da dikkat çeken piyanist Yeol Eum Son ile klasik ve romantik dönemlerin sevilen aryalarını yorumlayışı ile büyük beğeni kazanan Jay Yang, 7 Kasım 2019 Perşembe akşamı BİFO’nun konuğu olacak. Mozart’ın yapıtlarının seslendirileceği konser onursal şef Gürer Aykal yönetiminde gerçekleşecek. Diego Matheuz, 28 Kasım 2019 Perşembe akşamı konuk şef olarak BİFO’yu yönetmek üzere İstanbul’a gelecek. Konserin solisti ise “Aranjuez’in kralı” adıyla anılan gitarist MiloÜ Karadaglic olacak. Sanatçı, geçtiğimiz yıl BBC Proms’ta 6000 kişi önünde dünya prömiyerini seslendirdiği, BBC Senfoni ve BİFO ortak siparişi olan Toby Talbot’nun Ink Dark Moon başlıklı gitar konçertosunun Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek.

Suudi Arabistan’da Aramco tesislerine füzeli saldırıSuudi Arabistan’ın Cidde kentindeki Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco şirketine ait akaryakıt tankına yapılan füzeli saldırı sonucu yangın çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet