Borusan Sanat

Borusan Sanat

Son dakika Borusan Sanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Borusan Sanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Borusan Sanat haber sayfamızda...

Borusan Sanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 811 borusan sanat haberi bulunmuştur.
Borusan Sanat'ta bu hafta
Borusan Sanat'ta bu haftaBorusan Sanat, klasik müzik dünyasının önemli eserlerini dinleyicilerine ulaştırmaya devam ediyor! 24 Şubat saat 16.00’da canlı yayında Borusan Klasik’in konuğu olan Borusan Quartet’in yanı sıra, 28 Şubat Pazar günü saat 11.30’da BİFO, Patrick Hahn’ın yönettiği, “Günün Işığı” başlığını taşıyan konserde üç farklı yüzyıldan, üç usta bestecinin yapıtlarından oluşan bir program sunuyor.
23.02.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'ta bu hafta "Kahramanın Yolculuğu"
Borusan Sanat'ta bu hafta "Kahramanın Yolculuğu"Borusan Sanat, bu hafta da müzikseverlere dopdolu bir program hazırladı. 18 Şubat Perşembe saat 14.00’te Borusan Klasik’te Stanislav Kochanovsky yönetimiyle canlı yayınlanacak radyo konserinin yanı sıra, 21 Şubat Pazar günü borusansanat.tv’de Patrick Hahn’ın yönettiği, “Kahramanın Yolculuğu” başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.
16.02.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'tan 14 Şubat'a özel aşk hikâyesi
Borusan Sanat'tan 14 Şubat'a özel aşk hikâyesiBorusan Sanat, dijital platformlar üzerinden dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. BİFO’nun dünyaca ünlü Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetiminde vereceği konser 11 Şubat Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’te canlı yayınlanacak. 14 Şubat Pazar günü saat 11.30’da Borusan Quartet, brousansanat.tv’de dinleyenlerine Milonga’nın büyülü dünyasıyla; Anadolu manzaralarından şehre uzanan bir aşk hikâyesini seslendirecek.
Camille Thomas: Müziğin güzelliklerini paylaşamayınca kendimi boşlukta hissediyorum
Camille Thomas: Müziğin güzelliklerini paylaşamayınca kendimi boşlukta hissediyorumCamille Thomas, son yılların en önemli genç çello sanatçılarından biri olarak gösteriliyor. Dünyanın dört bir yanında konserler veren Paris doğumlu sanatçı geçtiğimiz perşembe günü İstanbul'da Borusan Klasik için bir canlı yayın kaydı gerçekleştirdi. Şef Gürer Aykal'ın yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın eşlik ettiği konserde Camille Thomas, Schumann, Mozart, Prokofiev ve Salieri gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi. Geçtiğimiz yıl Voice of Hope isimli yeni albümünü yayımlayan Camille Thomas, yeni cdsinde yer alan ve bir Fazıl Say bestesi olan Never Give Up konçertosunu albümünün merkezindeki yapı olarak tanımlıyor. Konser için İstanbul'da bulunan Camille Thomas ile hem BİFO ile gerçekleştirdikleri bu özel kaydı hem de Fazıl Say ile gerçekleştirecekleri yeni projeyi konuştuk.
Borusan Sanat’ta  bayrak değişimi
Borusan Sanat’ta bayrak değişimi2006’dan bu yana Borusan Sanat Genel Müdürü olarak görev yapan Ahmet Etem Erenli’nin Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Koordinatörlüğü’ne gelmesiyle birlikte yöneticilik koltuğunu Aydın Dorsay devraldı. Borusan Sanat Müdürü olarak yola devam eden Dorsay, Milliyet’e konuştu
BİFO Camille Thomas'ya eşlik ediyor
BİFO Camille Thomas'ya eşlik ediyorBorusan Klasik, Şubat ayına yıldız sanatçı Camille Thomas’ı ağırladığı canlı konser yayını ile başlıyor. 4 Şubat Perşembe saat 14.00’te BİFO’nun onursal şefi Gürer Aykal yönetimiyle Borusan Klasik’te dinleyicilere sunulacak konserin yanı sıra, 7 Şubat Pazar günü borusansanat.tv’de ünlü keman sanatçısı Midori’nin yer alacağı “Mendelssohn’dan Şostakoviç’e” başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.
Aydın Dorsay Borusan Sanat Müdürü oldu
Aydın Dorsay Borusan Sanat Müdürü olduBorusan Sanat, yeni sezon çalışmalarına Aydın Dorsay ile devam etme kararı aldı. 2006 yılından bu yana Borusan Sanat Genel Müdürü olarak görev yapan Ahmet Etem Erenli’nin Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Koordinatörlüğü’ne gelmesiyle birlikte Borusan Sanat’ın yöneticilik koltuğunu Aydın Dorsay devraldı. Aydın Dorsay, 25 Ocak itibarıyla Borusan Sanat Müdürü olarak kuruma değer katmaya devam edecek.
26.01.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'ta bu hafta
Borusan Sanat'ta bu haftaBorusan Klasik’te canlı konser yayınları devam ediyor. 28 Ocak Perşembe saat 14.00’te Patrick Hahn yönetiminde Borusan Klasik’te yayınlanacak olan konserin yanı sıra, 30 Ocak Cumartesi günü saat 19.00’da borusansanat.tv'de Güç Başar Gülle’nin "REVERSE PERSPECTIVE" konseri izleyicilerle buluşacak.
26.01.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'ta bu hafta
Borusan Sanat'ta bu haftaBorusan Sanat bu hafta da dijital platformlar üzerinden dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. Garrett Keast’in şefliğinde, solist kemancı Jan Mráček’in eşlik edeceği konser 21 Ocak Perşembe saat 14.00’te Borusan Klasik’te canlı yayınlanacak.
19.01.2021Kültür Sanat
Borusan Contemporary'de Acı Reçete Çevrimiçi Konuşmaları
Borusan Contemporary'de Acı Reçete Çevrimiçi KonuşmalarıACI REÇETE #02 sergisi kapsamında Borusan Contemporary YouTube kanalı üzerinden gerçekleştirilen “ACI REÇETE Çevrimiçi Konuşmalar” serisinin son konukları, MAK Müzesi Dijital Kültür Küratörü Marlies Wirth ile bağımsız küratör ve danışman Fredo De Smet.
19.01.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat çevrimiçi konserlere devam ediyor
Borusan Sanat çevrimiçi konserlere devam ediyorBorusan Sanat, 14 Ocak Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’ten canlı yayınlanacak ve Cemi’i Can Deliorman’ın yöneteceği; ayrıca borusansanat.tv’de 17 Ocak Pazar saat 11.30’da erişime açılacak “Tamamıyla Beethoven” konserleriyle çevrimiçi yayınlarına devam ediyor.
12.01.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat’tan  radyo konserleri
Borusan Sanat’tan radyo konserleriBorusan Klasik’te canlı konser yayınları yeni yılda da devam ediyor. 2021’in radyodan yayınlanacak ilk konseri, yarın saat 14.00’te dinleyicilerini bekliyor.
BİFO'dan Yeni Yıl Konseri!
BİFO'dan Yeni Yıl Konseri!Borusan Klasik’te canlı konser yayınları yeni yılda da devam ediyor. 2021’in radyodan yayınlanacak ilk konseri, 7 Ocak Perşembe saat 14.00’te dinleyicilerini bekliyor. Gábor Káli’nin Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı (BİFO) yöneteceği bu konserde, topluluk keman sanatçısı Giovanni Guzzo’ya eşlik edecek.
Borusan Sanat'tan yeni çevrimiçi platform
Borusan Sanat'tan yeni çevrimiçi platformSanatı, sanatçıyı ve müzikseverleri korumak adına, bu sezon konserlerini bedelsiz erişime açan Borusan Sanat; bir adım daha atarak, sanatın gelişimine destek ve ulaşılabilirliğine katkı amacıyla, Motiwe’in Cloudtivi platformu üzerinden borusansanat.tv’yi hayata geçiriyor. Sezon başından bu yana radyodan yayınlanan konserler, çevrimiçi platformda, bu kez video kayıt versiyonlarıyla müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.
29.12.2020Kültür Sanat
2021’e klasik karşılama
2021’e klasik karşılamaViyana Filarmoni Orkestrası tarihinde ilk kez konser salonlarında seyircisiz bir yılbaşı konseri vermeye hazırlanıyor. Türkiye’den ve dünyadan pek çok önemli orkestralar da görkemli konserlerle 2020’ye veda edip 2021’e ‘merhaba’ diyor
29.12.2020Kültür Sanat
Evde konser keyfi
Evde konser keyfiKovid-19 önlemleri kapsamında yeni yıla evde giriyor olmamız, eğlenmeye engel değil; zira birçok sanatçı online konser ve partilerle yılbaşı gecemizi renklendirmek üzere bizimle olacak. İşte seçenekler
26.12.2020Cumartesi
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın unutulmaz konserleri Borusan Klasik'te
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın unutulmaz konserleri Borusan Klasik'teBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 2020’yi emin adımlarla ve hız kesmeden uğurluyor… Borusan Klasik’te 29 Aralık-3 Ocak arası her gün saat 19.00’da yayınlanacak, müzikseverlerin büyük beğenisini kazanan konser kayıtlarında Leticia Moreno, Corinne Winters, Denis Kozhukhin, Katia & Marielle Labèque, Andreas Ottensamer ve Ailyn Pérez solist olarak yer alıyor.
23.12.2020Kültür Sanat
BİFO radyo konserleri devam ediyor
BİFO radyo konserleri devam ediyorBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), radyo konserlerine devam ediyor. Bu ay, daha önce kaydedilmiş iki konserle, 10 Aralık ve 17 Aralık’ta dinleyicilerle buluşacak.
"İyi müzikten kopmamak lâzım"
"İyi müzikten kopmamak lâzım"Borusan Sanat yeni sezonunu Borusan Klasik ve internetten yayınlayacağı konserlerle herkese ücretsiz bir şekilde sunacak. Pandemi koşullarında yeni normalin de göz önünde bulundurulduğu bu kararı ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın (BİFO) yeni sezonunu Borusan Sanat Genel Müdür Ahmet Erenli ile konuştuk. Yeni sezonda Türkiye'nin en köklü oda müziği topluluklarından biri olan Borusan Quartet'e katılan ve aynı zamanda da bir BİFO üyesi olan Nilay Sancar ile de bu yeni görevi üzerine sohbet etme fırsatımız oldu. Beethoven'in 250. doğum yıldönümü'ne yakışır bir programla müzikseverlere ulaşan Borusan Sanat, önümüzdeki Mayıs ayına kadar bir yandan da dünyaca ünlü solistleri elbette pandemi koşulları el verdiği ölçüde Türkiye'deki müzikseverlerle çevrimiçi platformda buluşturmaya devam edecek.
18.11.2020Kültür Sanat
Borusan Sanat’tan  28 çevrimiçi konser
Borusan Sanat’tan 28 çevrimiçi konserBorusan Sanat; güvenli bir ortamda yeni sezon konserlerine devam edecek.
15.10.2020Kültür Sanat
Borusan Sanat etkinlikleri yeni sezonda ücretsiz
Borusan Sanat etkinlikleri yeni sezonda ücretsizBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 2020-2021 konser sezonuna 15 Ekim Perşembe akşamı 19.00’da Borusan Klasik radyodan canlı yayınlanacak Açılış Konseri’yle başlıyor. Borusan Sanat bu sezon da toplulukları ve birbirinden başarılı konuk solistleriyle beraber, hız kesmeden; çevrimiçi ve canlı yayınlarla izleyicilerine ulaşmaya devam edecek.
13.10.2020Kültür Sanat
BİFO ve Borusan Quartet İstanbul Müzik Festivali'nde
BİFO ve Borusan Quartet İstanbul Müzik Festivali'nde Bu yıl çevrimiçi ortamda gerçekleşecek İstanbul Müzik Festivali’ni yüksek katkıda bulunan kurum olarak destekleyen Borusan Sanat, festival kapsamında BİFO ve Borusan Quartet konserleriyle ekranlarda olacak. Borusan Klasik radyosu ise, eylül ayındaki hafta sonu kuşaklarını festivale ayıracak.
10.09.2020Kültür Sanat
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandı
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamda müzikseverlerle buluşuyor. “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” teması etrafında şekillenen festival, 18 Eylül’de online.iksv.org adresinde ve İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanacak Açılış Konseri ile başlıyor.
48. İstanbul Müzik Festivali Sonbahar'da dijital ortamda
48. İstanbul Müzik Festivali Sonbahar'da dijital ortamdaİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamda müzikseverlerle buluşuyor. “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” teması etrafında şekillenen festival konserlerinin çekimleri İstanbul’daki ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerindeki tarihi mekânlarda gerçekleştiriliyor.
Borusan Sanat'tan yeni sezon açıklaması
Borusan Sanat'tan yeni sezon açıklamasıBorusan Sanat, yeni sezon için ön açıklamasını izleyicilerine gönderdiği bir mektupla gerçekleştirdi. Bugüne kadar, izleyicilerinden gelen sorulara yanıt olmayı amaçlayan mektupta, Borusan Sanat’ın Ekim-Aralık ayları arasındaki etkinliklerinin nasıl gerçekleştirileceğine dair bilgilendirmeler yer alıyor.
13.07.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Borusan SanatBİFOBorusan İstanbul Filarmoni OrkestrasıBorusan QuartetPatrick Hahn

Borusan Sanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.