Geri Dön

BİLSEM sınav sonuçları için heyecan dorukta! Tarih duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı, BİLSEM sınav sonuçları için tarih duyurdu. BİLSEM sınavına katılan adaylar ise heyecanla o tarihi bekliyor. BİLSEM sınav sonuçlarını öğrenmek için sabırsızlanan öğrenciler, sınavın nasıl değerlendirileceğini merak ediyor. İşte 2019 BİLSEM sınavı hakkında merak edilen bilgiler...

BİLSEM sınav sonuçları için heyecan dorukta! Tarih duyuruldu

Grup tarama uygulama sonuçları açıklandıktan sonra Bakanlık tarafından yetenek alanlarına göre belirlenen puan barajını geçen öğrenciler yine yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınacaktır. Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonları tarafından MEBBİS/BİLSEM İşlemleri modülü üzerinden yer, tarih ve saat bilgileri belirtilerek randevu verilecektir. Bireysel değerlendirmeler genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik yetenek alanlarında ayrı ayrı yapılmaktadır. Bireysel değerlendirme aşamasında Bakanlık tarafından belirlenen puan barajını geçen öğrenciler bilim ve sanat merkezine yerleşmeye hak kazanacaktır.

BİLSEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

BİLSEM sınav sonuçları 19 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

Kuzuları ölen çocuk ''Anne kuzum öldü' diyerek gözyaşlarına boğulduAdıyaman'ın Gölbaşı'da otomobil yolun karşısına geçmeye çalışan keçi sürüsünün arasına daldı. Kazada otomobildeki 1 kişi yaralandı, 22 keçi ise öldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber